Belgie, Itálie a Izrael. S těmito třemi národními týmy se střetnou české basketbalistky v základní skupině červnového EuroBasketu, která se odehraje v Tel Avivu. Dle ohlasů z českého tábora panuje s losem vcelku spokojenost. „Letos mi ten los přijde jako asi nejlepší, co jsme kdy měly,“ řekla kapitánka reprezentace žen Renáta Březinová.

PREMIÉRA. Královéhradecká rozehrávačka Kateřina Zeithammerová přispěla k vítězství českého celku v Nizozemsku.
Repre? Jsem ráda za zkušenosti. Budu se snažit o účast na ME, říká Zeithammerová

Zápasy ČR ve skupině
15. června: Itálie – Česko
16. června: Česko – Belgie
18. června: Česko – Izrael

„Samozřejmě že na šampionát nejede slabý tým. Ale myslím, že určitá šance na postup ze skupiny je. To je také náš základní cíl, což se poslední tři Evropy nepovedlo. V téhle skupině na tom můžeme stavět. Bude to ale dlouhá cesta,“ dodala bývalá hráčka Hradce.

Pořádající Izrael, který figuroval ve čtvrtém koši, si Česko vybral ještě před samotným losováním, což naše federace posvětila. Pak přišly na řadu z prvního koše Belgie a z druhého Itálie. Ptáčkové výběr se tak vyhnul silným týmům z prvního koše jako jsou tradiční medailistky Francouzky a Španělky či obhájkyně zlata Srbky.

Radost českých basketbalistek po vítězném zápase s Nizozemskem, což znamenalo postup na EuroBasket 2023.
Dalekonosná trefa Zeithammerové i skvělý nájezd Vojtíkové. Češky postupují na ME

„Ze soupeřů z prvního koše pro nás byla Belgie nejpříznivější. Ze druhého koše jsme si přály asi víc Řekyně, ale Italky jsou také hratelný soupeř,“ pronesla pitovka Natálie Stoupalová, jež na klubové scéně hájí barvy brněnských Žabin.

Los mistrovství Evropy žen 2023

Skupina A (Tel Aviv): Černá Hora, Lotyšsko, Španělsko, Řecko
Skupina B (Tel Aviv): Belgie, Itálie, Česko, Izrael
Skupina C (Lublaň): Německo, Velká Británie, Slovinsko, Francie
Skupina D (Lublaň): Turecko, Slovensko, Maďarsko, Srbsko