Do širšího výběru pro přípravu na zářijový turnaj pozval hned čtyři reprezentační debutantky. Jednou z nich je i Klára Pochobradská z Hradce Králové. I z toho je jasné, že Blažek staví tým s výhledem do budoucna – především směrem k evropskému šampionátu, který se koná příští rok. Tam už půjde o kvalifikaci na OH v Riu de Janeiro.

„Věk pro mě není rozhodující. Hlavní je výkonnost," řekl Blažek na startu přípravy, v jejímž rámci se tým představí na turnajích v Japonsku a Turecku a mimo jiné v Praze přivítá mistryně světa – Američanky.

Kromě Pochobradské jsou v nominaci další odchovankyně hradeckého basketbalu: Kateřina Bartoňová (Piešťany), Lenka Bartáková a Ilona Burgrová (obě USK Praha). Ve výběru je dále Kateřina Hindráková z Trutnova, kde dříve působila také Petra Kulichová (Besiktas Istanbul).

Na samotném světovém šampionátu budou českými soupeřkami ve skupině Brazílie, Japonsko a Španělsko.

„Pro nás je cíl postoupit mezi osm nejlepších, což byl cíl 
i před čtyřmi roky. Co se pak povede, se uvidí. Hlavní je, abychom měli do basketu chuť," uvedl Blažek. „Chceme tvořit tým směrem k mistrovství Evropy, ale i tak se chceme představit v co nejlepším světle," dodal kouč.