Basketbalistky východočeských kolektivů v nejvyšší domácí soutěži čekají v úterý večer třetí bitvy čtvrtfinálových sérií play off. Stav obou sérií je nerozhodný 1:1. Hrát se bude tedy o hodně.

Čtvrtfinále play off – 3. zápasy:

Úterý 17.00: TJ Sokol Hradec Králové – BLK Slavia Praha.

Svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové v neděli prohrály druhý duel série 80:67. Hodně se opět projevila neúčast zraněné kapitánky Hartigové. Ta chyběla hlavně v podkošových prostorech. Nejvíce o tom vypovídá poměr doskoků (35:21 pro Pražanky).

„Ztráta Míši  je obrovská. Je to znát jak v obraně, tak i v útoku. Nejde jenom o body a doskoky, ale i o celkové řízení týmu během hry. Na druhou stranu pro nás by to měla být motivace se semknout a bojovat i za ni," řekla spoluhráčka Kateřina Zavázalová.

Hradecké „lvice" dnes čeká možná klíčový zápas celé série. Co by mohlo rozhodovat?

„Pokud opomenu celkovou bojovnost a touhu po vítězství, tak důležitým bodem budou opět doskoky. Slavia má vysoké, tvrdé a zkušené hráčky. Musíme je uhlídat a naopak využít svých předností ve hře," ví Zavázalová.

Hbitá hráčka tuší, že důležitým faktorem by mohli být i diváci. „Potřebujeme velkou podporu a šestého hráče na palubovce. Potáhneme za jeden provaz, společně znepříjemníme soupeřkám pohyb v naší hale a vyhrajeme," burcuje rozehrávačka „lvic".

Úterý 17.30: Valosun KP Brno – BK Kara Trutnov.

Zcela stejně jako předchozí čtvrtfinálová série se vyvíjí také boje mezi brněnským Valosunem a Karou Trutnov. Také zde si oba soupeři zajistili vítězství v domácím prostředí. Zatímco ale v moravské metropoli šlo o vyrovnanou bitvu do posledních vteřin, odveta byla jasnou záležitostí Kary. Ta si hned na začátku vytvořila jasný náskok a ve zbytku duelu jej i uhájila.

„Je to play off, jeden ze zápasů, jede se dál. Není důvod nějak zoufat, v úterý hrajeme zase doma a výhoda domácího prostředí bude na naší straně," nedělal si z porážky velkou hlavu brněnský kouč Marian Svoboda.

Také jeho protějšek Jozef Rešetár dobře ví, že jeho tým udělal v sobotu pouze jeden ze tří potřebných kroků k tomu, aby se stal semifinalistou nejvyšší domácí soutěže. Nyní je na tahu soupeř, který se podruhé v sérii bude moci opřít o vlastní publikum. „Očekávám, že v Brně bude pokračovat taktická šachová partie. Proti prvnímu zápasu jsme ve druhém zlepšili přístup k některým herním situacím," pochvaloval si domácí duel trenér Trutnova, jenž věří, že jeho svěřenkyně podobný výkon zopakují i v úterý.