Před týdnem zažívaly basketbalistky TJ Sokol Hradec Králové euforii po vítězním utkání s brněnským Valosunem, které znamenalo prodloužení čtvrtfinálové série. Den poté se jim však sen o medailových bojích po zbytečné porážce definitivně zhroutil. Svěřenkyně Miroslava Volejníka se tak nyní musejí soustředit na duely o 5. – 8. místo. Série s pražskou Spartou, hraná na dvě vítězství, startuje v sobotu od 16 hodin ve sportovní hale na Eliščině nábřeží.

Ve čtvrtfinále jste s Valosunem odehráli vyrovnané bitvy. Už jste překousl vyřazení?

Stále jsem to nevydýchal. Přestože mělo Brno zkušenější kádr, věřil jsem, že ho porazíme. Myslím si i dnes, že jsme na to měli. Bohužel jsme se zničili sami naprosto zbytečnými ztrátami míče a neproměňováním šancí z jasných pozic.

Určitě nebude jednoduché motivovat tým pro zápasy o 5. – 8. místo…

Podle zkušeností z Pardubic, kde jsem kdysi trénoval muže, vím, že jsou tyto zápasy o ničem. Byl jsem na federaci ale snad jediný, kdo chtěl, aby se po vyřazení v play off už nehrálo, a to z několika důvodů. Po nadstavbové části bylo na holkách vidět, že tomu dávají všechno. Série s Valosunem byla vynikající a nechali jsme v ní spoustu sil. Nyní před duely se Spartou je to jiné. Přišlo zklamání z vyřazení. Na trénincích je znát, že se hráčky nesoustředí už jenom na basketbal. Jedná se o naprosto zbytečné prodlužování sezony.

Konečné umístění ale nakonec dokreslí podobu sezony. Po dlouhodobé a nadstavbové části byl váš tým pátý. Nyní by teoreticky stačily čtyři prohrané zápasy v řadě a bude z toho nelichotivé osmé místo. Přemýšlel jste o tom?

Je to vyloženě nespravedlivé. Byl jsem velmi rád, že jsme šli do play off z pátého místa. Pro náš tým to byl obrovský úspěch. Nyní však jeden týden může sezonu úplně znehodnotit. Samozřejmě se budu snažit hráčky přesvědčit, abychom páté místo vybojovali. Snad se mi je podaří správně namotivovat.

Sparta k vaším oblíbeným soupeřům nepatří. Bude těžké tým z Letné dvakrát porazit?

První a případný třetí zápas bychom hráli v domácím prostředí, což považuji za velkou výhodu. Spartu jsme v Hradci v této sezoně pokaždé porazili. Jenom doufám, že to zvládneme i v této sérii.

Program utkání
sobota 14. března
Hradec – Sparta 16.00
středa 18. března
Sparta – Hradec 18.00
Případný 3. zápas sobota 21. března
Hradec – Sparta 16.00