Hodně těší skutečnost, že se na prvenství podílely na hřišti všechny hráčky, a to v sezoně, kdy trutnovský klub dává víc než kdy jindy šanci hráčkám z vlastní líhně či blízkého regionu. Vždyť jenom tři basketbalistky ze současné sestavy nepochází z východních Čech. A rovných sedm je buď přímo Trutnovaček nebo zde delší dobu zakotvily.

Navzdory zřetelné snaze postoupit do finálového turnaje Středoevropské ligy (Central Europe Women League FIBA) neváhal trenér Kary Martin Petrovický posílat na palubovku mladé hráčky z extraligového dorostu, které měly šanci posbírat výborné zkušenosti v mezinárodních zápasech. A všechny hráčky trutnovské Kary se zapsaly do dějin soutěže i bodově.

Středoevropská liga vyvrcholí zkraje února turnajem čtyř nejlepších celků. Vítěz skupiny A Trutnov nastoupí proti druhému celku skupiny B. Kdo to bude, rozhodne až 16. prosince poslední zápas této skupiny Valosun Brno - Satu Mare. Jihomoravské družstvo je sice už ze hry venku, ovšem o hodně bude hrát jeho rumunský soupeř. Pokud vyhraje, zajistí si první místo ve skupině. Pokud prohraje, bude druhý a utká se v semifinále CEWL s Karou Trutnov. Jistým postupujícím ze skupiny B je rovněž slovenský celek Basket Steel Slovakia Košice, který má ovšem horší skóre ve vzájemných zápasech s Rumunkami a jeho umístění proto není v tuto chvíli jisté.

Final Four se uskuteční 6. a 7. února na půdě jednoho z účastníků finálového turnaje. Ovšem nikoliv na trutnovské, byť by zájem pořádat vyvrcholení CEWL jednoznačně byl. Loňský ročník však hostily Karlovy Vary, proto se ten letošní přesune do ciziny.

Po porážce v Trutnově, kde se výborně ukázaly americké akvizice z WNBA Risperová a Wirthová (zahrála si letos ve finále této zámořské soutěže!) a bývalá trutnovská hráčka, Ruska Karavaevová, musí Prešov vydobýt postup ze skupiny A v posledním utkání. Ve středu hostí Vídeň, když oba celky mají stejnou bodovou bilanci. Vítěz půjde do Final Four. Při kvalitách družstev je však nasnadě, kdo doprovodí Trutnov do finálového turnaje Středoevropské ligy.

„Rádi bychom se s Trutnovem ještě potkali, a nemusí to být ani jako soupeři. Organizací, přístupem i úrovní to je jiná kategorie než ostatní kluby. My jsme tady byli velice spokojení a těšíme se na další setkání,“ nechal se slyšet trenér BK PU Bemaco Prešov Jozef Rešetár, bývalý trenér slovenské reprezentace