„Lvice", které v základní části skončily na druhém místě tabulky, dokonale využily domácího prostředí haly na Eliščině nábřeží. Za kratší konec tahaly jen v první čtvrtině, kterou prohrály o dva body. Poté už svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové převzaly otěže utkání do svých rukou.

Druhý zápas se hraje v neděli od 18 hodin na palubovce pražského celku.

Basketbalistky Kary sahaly po vítězství

Rvaly se, bojovaly, ale první výhra ve čtvrtfinále play off jim nakonec unikla. Basketbalistky Kary Trutnov sehrály vyrovnaný duel na palubovce Valosunu Brno, ale nezvládly prodloužení a prohrály 71:82.
V normální hrací době byl zápas vyrovnaný a skončil 68:68. Jenže v nastavení už Valosun kraloval a koncovku vyhrál 14:3.

Ženská basketbalová liga – čtvrtfinále play off, 1. zápasy:

Hradec Králové – Slavia Praha 85:65 (23:25, 40:39, 65:49). Nejvíce bodů: Lichtarovičová 18, Křížová 14, Kuthanová 13, Rosenbaumová 11 – Learyová 16, Lowenthalová 15, Borecká 9.

Valosun Brno – Trutnov 82:71 po prodl. (18:14, 40:34, 57:54, 68:68). Nejvíce bodů: Sedláková 20, Spragueová a L. Šípová po 17 – Ostarellová 18, Prokešová 15, Mannová 12, Pazderová 11.

Další výsledky: USK Praha – VŠ Praha 94:46, Nymburk – IMOS Brno 71:68.