Na nejdelší distanci (ČSOB Maraton Hradec Králové) zvítězili Robert Heczko (2:36:15) a Pavla Staňková (3:11:14). V hlavním závodě (Olfincar Hradecký půlmaraton) mezi jednotlivci dominoval Maročan Abdelkabir Saji (1:07:20). V ženské kategorii ukázala svoji sílu nestárnoucí Táňa Metelková (1:21:41). Všechny nejlepší časy byly ovlivněny i nepříjemným větrem a občasným deštěm, takže žádný z rekordů trati nebyl překonán.

V rámci této akce proběhl již podruhé charitativní projekt Kingspan Běh proti rakovině, kterého se zúčastnilo rekordních téměř 400 běžců. Tato charitativní akce s ojedinělým konceptem, kde celé startovné jde na podporu hradecké onkologie a generálním partner (společnost Kingspan) za každého aktivního účastníka daruje dalších 300 Kč, přilákala na trasu kolem řeky Orlice pestrou směsici sportující veřejnosti. Celková částka, která v letošním roce půjde na podporu léčby rakoviny prsu v rámci onkologické kliniky FNHK, se vyšplhala do výše 374 050 Kč.

Celý den probíhal v Žižkových sadech i na Malém náměstí doprovodný program pro celou rodinu, jehož součástí byly i dětské závody v běhu. Výsledky a fotogalerii najdete na webu www.sportvisio.cz.   (rš)