Derby rivalských velkoměst č. 4. Po hokeji, fotbalu a hokejbalu se v pátek večer konal prestižní střet Hradce Králové s Pardubicemi i v basketbalu. Zatímco ve všech třech předešlých sportech v letošním ročníku nejvyšších soutěží se radovali zástupci z města pod Bílou věží, pod bezednými koši byla úspěšnější favorizovaná Beksa, která je dlouhodobou stálicí Kooperativa NBL, zatímco Hradečtí absolvují mezi elitou teprve druhou sezonu.

Pardubičtí našlápli k pohodovému vítězství hned v úvodní čtvrtině, po které měli k dobru čtrnáct bodů. Ve druhém poločase pak svoje vedení ještě navýšili na konečný jednadvacetibodový rozdíl a slavili třetí výhru v sezoně. Hradecký tým na první úspěch stále čeká.

Derby basketbalistů v Kooperativa NBL – 5. kolo: Kingspan Královští sokoli Hradec Králové – BK JIP Pardubice 68:89 (12:26, 34:48, 47:66). Body: Sedmák 20, Stamenkovič 14, Heinzl 9, Mahler 8, Pekárek 7, Tresač 4, O. Peterka 3, Andres 3 – Pavlovič 18, Vyoral 16, Švrdlík 15, Kohout 15, Půlpán 13, Škranc 7, Nečas 4, Potoček 1. Rozhodčí: Matějek, Vošahlík, Záruba. Trojky: 6:8. Trestné hody: 20/14 – 15/11. Doskoky: 31:41. Fauly: 16:19. Diváci: 283.