Letošní ročník se koná pod záštitou Českého atletického svazu jako otevřené mistrovství republiky v půlmaratonu ve všech kategoriích.

Na start nastoupí řada zahraničních běžců, kteří budou v ulicích Pardubic útočit na časy světových parametrů. Pořadatelé však chtějí aktivně rozhýbat celé město, pro příchozí je proto připraven Lidový běh na 2000 metrů, příležitost dostanou i milovníci kolečkových bruslí.

Pardubický vinařský půlmaraton je koncipován jako dvojzávod s mezinárodní CKP Cenou Nasavrk (15 km), mnozí vytrvalci oba tyto běžecké podniky berou jako závěrečnou přípravu na Volkswagen Maraton Praha.

V ulicích Pardubic se očekává osm stovek běžců, start a cíl bude na třídě Míru, poběží se tři sedmikilometrová kola. Na trase budou stánky s občerstvením, kde mohou návštěvníci ochutnat vynikající vína za přijatelné ceny, vinařským centrem bude hotel Zlatá štika. Na třídě Míru vystoupí New Rangers s Jiřím Veiserem, gymnastickou parádu předvede skupina „Létající gymnasté“. Traťový rekord Pardubického vinařského maratonu drží z loňska Stanley Kipkosgei Sallil (Keňa) 1:03.29 hodin.

Pardubický půlmaraton je zařazen do světové termínové listiny AIMS a ví tedy o něm celý běžecký svět. Veřejnost se však musí připravit na výrazné dopravní omezení. (jma)