Každoroční oblíbená sportovní akce i letos očekává téměř 3000 závodníků a snaží se neustále navyšovat už tak vysoce nastavený standard. Letos budou hlavní novinkou Music pointy na trase. Samozřejmostí je bohatý doprovodný program, stejně tak jako občerstvovací stanice na trase i v cíli.

Oproti předešlým ročníkům je trasa mírně pozměněna. Závodníky čeká městský běh, ale i krásné běžecké úseky podél řeky Orlice a trasa vede i do hradeckých městských lesů.

Celá akce začne v 9.45 hodin startem Intersport Dětských závodů v Žižkových sadech. ČSOB Maraton Hradec Králové odstartuje v 11.15 hodin, půlmaratonci v závodě OlfinCar Hradecký půlmaraton vyběhnou na trať ve 12.30 hodin a nesoutěžní charitativní Kingspan běh proti rakovině zahájí v těsném závěsu (12.35 hodin).

Záštitu převzali primátor města Hradce Králové Zdeněk Fink a hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán. Akce je součástí prestižního kalendáře města Hradec Králové 2018 - Calendarium Regina. Součástí akce bude i sportovní den pro celou rodinu Hradec na nohou (Žižkovy sady).

Závodníci si mohou svá startovní čísla vyzvednout s jednodenním předstihem v rámci Expa 6. října v královéhradeckém obchodním centru Futurum od 10 do 18 hodin.   (mk, pt)