V sobotu 12. dubna se na Lesním hřbitově v Hradci sejdou v jednom závodě bok po boku špičkoví běžci s širokou běžeckou veřejností. Jedinečná koncepce trati do kříže umožní neustálý kontakt mezi všemi běžci.

Stavitel trati a hlavní pořadatel Roman Šinkovský k tomu říká: „Trasa závodu je vedena po celou dobu v krásném prostředí příměstských lesů po novém rovinatém asfaltu, navíc mimo jakoukoliv dopravu. Díky třem obrátkám, které navedou běžce do tvaru kříže, mohou i pomalejší závodníci sledovat čelo závodu, což se při žádném jiném závodě nepoštěstí. Kontakt mezi běžci vytváří skvělou atmosféru, která žene každého do cíle. Křížová desítka je vhodná i pro úplné začátečníky. Kdo si netroufne na celou distanci, může se přihlásit do závodu na pět kilometrů. Samozřejmostí bude elektronická časomíra a občerstvení během závodu i po něm."

Součástí akce jsou i dětské závody v běhu pro všechny kategorie a doprovodný program pro děti. K dispozici bude škola in-line bruslení, půjčovna bruslí pro nejmenší, žonglovací semináře, paintball a další.

Celá akce spadá pod projekt Hradec na nohou, který vytvořilo občanské sdružení Sportvisio a kam mimo jiné patří i Hradecký půlmaraton. Tento projekt podporuje i město Hradec Králové. „Chceme nabídnout hradecké veřejnosti širší spektrum sportovních akcí, v němž si každý zájemce najde své oblíbené místo. Rádi bychom, aby s námi amatérští běžci rostli. V dubnu zvládnou pět kilometrů, na podzim deset kilometrů a příští rok třeba celý půlmaraton," doplňuje Šinkovský.

Registrace nejen na Křížovou desítku je online na webových stránkách pořadatele www.sportvisio.cz.