Rovinatá trať, jako dělaná pro osobní rekordy, láká běžce do východočeské metropole. Seriál Česká pojišťovna Mizuno RunTour v Hradci Králové vběhne v sobotu 13. června do svého třetího dílu a na startovní listině má už jen 100 volných míst.

„Zájem vytrvalců je srovnatelný s předchozími dvěma závody v Českých Budějovicích a v Olomouci. Opět atakujeme vyprodání, ke kterému dojde pravděpodobně několik dní před závodem," upozorňuje Jan Dvořák z organizačního týmu. Ten zve běžce všech úrovní tradičně na dospělou pětku, desítku a dva dětské závody na 500 a 1 000 metrů.

„Závodu Nova Run 5, který je pod patronací TV Nova, se zúčastní moderátoři Hanka Mašlíková, Petr Říbal, Martin Čermák a Katka Němcová. Desítku pak poběží dva superfavorité, olympionička Eva Nývltová Vrabcová a Jan Kreisinger," prozrazuje Dvořák a dodává: „V obou bězích tak dojde k velmi pikantnímu souboji pohlaví. Já osobně věřím dámám, a to rozhodně ne ze zdvořilosti. Moc dobře vím, jakou mají momentálně formu."

Největším lákadlem podle pořadatelů může být pro běžce nejen krásné jarní počasí a historické centrum krajské metropole, kterým účastníci budou probíhat, ale také rovinatá trať, která svádí k ataku osobních rekordů.

„Sice náš seriál běhají především začátečníci, rodiny s dětmi a nadšenci, ale každý jedním okem pošilhává po tabuli se svým časem. V Hradci je velká pravděpodobnost, že každý zaútočí na svůj nejlepší. Není náhoda, že právě na této trati vytvořil Milan Kocourek v roce 2012 dosud platný rekord série na deset kilometrů v hodnotě 30 minut a 3 vteřiny," má jasno Dvořák.

Kdo by se chtěl závodu v sobotu 13. června zúčastnit, musí se hodně rychle přihlásit na webu www.run-tour.cz, kde probíhá registrace online. Ve startovní listině zbývá posledních 100 volných míst! Program začne na Ulrichově náměstí po 9. hodině, závody startují postupně od 10.30 hodin. Více informací najdete na www.run-tour.cz.   (rv, pt)