„Trasa závodu je jedinečná. Závodníci, kteří u nás běželi poprvé, byli nadšeni z jednoho okruhu vedeného z velké části přírodou. Většina velkých půlmaratonů se běhá v centru města v několika okruzích. Hradecký půlmaraton je a zůstane v tomto ohledu jiný," říká o hlavním lákadlu tohoto závodu jeho zakladatel a ředitel Roman Šinkovský z občanského sdružení Sportvisio.

Zvyšující se prestiž této akce přivedla na start i daleko větší konkurenci než loni, o čemž hovoří vítězný čas 1:09:36, který v traťovém rekordu zaběhl Lukáš Olejníček z AC Moravská Slavia Brno. Mezi ženami obhájila loňské prvenství Táňa Metelková ze Sokola Hradec Králové v čase 1:19:39. Mezi štafetami byl nejrychlejší tým Vella Olfincar Trutnov a mezi dvojicemi Oldřich Schejbal a Petr Kučera.

Hradecký půlmaraton se již při svém druhém ročníku stal fenoménem, který přitahuje lidi napříč generacemi. Mezi nejstarším (Jiří Soukup – ročník narození 1927) a nejmladším běžcem (Samuel Šinkovský – ročník narození 2006) je osmdesát let rozdílu.

Celá akce měla navíc i silný charitativní rozměr, kdy část startovného šla na podporu Sportovního klubu vozíčkářů. Celý program ukončil koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR na podporu dárcovství kostní dřeně.

Vše o závodu a výsledky na www.sportvisio.cz.   (rš)