Nedělní den je dnem D pro více než tři tisíce běžců-vytrvalců. Ve 12.30 hodin bude odstartován 4. ročník Olfincar Hradeckého půlmaratonu s celkovým počtem více než 2000 běžců. O více než hodinu dříve startuje také z Malého náměstí 300 závodníků na trať ČSOB Maratonu Hradec Králové.

Pořadatelé z organizace Sportvisio letos mysleli i na začínající běžce, širokou veřejnost či rodiny s dětmi. Pro ně všechny je určen čistě charitativní Kingspan Běh proti rakovině, nesoutěžní běh či pochod na 5 km. Krásná trasa v těsné blízkosti centra města vede po obou březích řeky Orlice a slibuje pestrobarevný zážitek uprostřed podzimní přírody.

„Hlavním cílem akce je podpora Onkologické kliniky FNHK, kam budou směřovat všechny vybrané peníze," přibližuje ředitel celého podniku Roman Šinkovský.

„Jedná se o ojedinělý charitativní projekt, protože celé startovné 300 Kč jde přímo na nákup světelných panelů pro hradeckou onkologii. Navíc generální partner akce firma Kingspan za každého běžce přidá dalších 300 Kč! Společně se společností Kingspan jsme vytvořili koncept Pomoz sobě - pomáhej ostatním, na který jsme opravdu hrdí. Do dnešního dne se do charitativního běhu přihlásilo již více než 400 účastníků," říká ředitel akce, která patří mezi pět největších běžeckých podniků v ČR a letos je opět zdaleka největší sportovní událostí východních Čech.

„Naší dlouhodobou vizí jsou začínající sportovci z řad široké veřejnosti a sportující děti, kteří s námi rostou nejen postupujícím věkem, ale i výkony. Kingspan Běh proti rakovině je ideální možností pro celou rodinu, jak společně překonat 5 km zdravým pohybem. Příští rok si třeba již troufnou na štafetový závod, další rok na 10 km nebo už na celý půlmaraton. A maraton bude před nimi jako vrcholná meta, kterou jednou pokoří v našem krásném městě," představuje své plány Roman Šinkovský, zakladatel společnosti Sportvisio, která v roce 2016 přivedla k pohybu více než 10 000 lidí. Tím se řadí mezi největší a nejaktivnější svého druhu v ČR.

Více o celém maratonském víkendu a dalších aktivitách naleznete na www.sportvisio.cz.