Zápasem s VŠ Praha dnes vpodvečer vstoupí basketbalistky Hradce Králové do závěrečného turnaje Českého poháru České pošty. Domácí „lvice“ si daly za cíl zisk medaile.

„Nemyslím si, že by třetí místo bylo nereálné. Když budeme mít trochu štěstí, tak to klidně může klapnout,“ říká Andrea Ovsíková, křídelní hráčka hradeckých sokolek.

Ostře sledovaný podnik poutá pozornost skautů i diváků. „Zájem lidí se bude odvíjet od toho, jak se nám bude dařit. Věřím, že si diváci nenechají ujít možnost vidět nejlepší týmy,“ řekl prezident hradeckého klubu a zároveň trenér „lvic“ Miroslav Volejník.

O cennou trofej ve Final Six by se měly podle předpokladů střetnout dva nejlepší tuzemské celky ZVVZ USK Praha a Frisco Sika Brno. Odhadovat, kdo z nich se bude na konci radovat, je opravdu těžké. Mírným favoritem jsou Pražanky s řadou vicemistryň světa a reprezentačním koučem Luborem Blažkem. Poslední duel v lize vyhrály Brňanky 80:57.

Prestižního turnaje se dále zúčastní Valosun Brno a Strakonice. Tyto týmy také dnes v 16 hodin Final Six zahájí. Brněnský klub by měl dorazit, i když v uplynulých dnech v jeho týmu řádila chřipková epidemie. Valosun byl nucen odložit středeční zápas závěrečného kola základní části ligy s Hradcem Králové. Kvůli tomu nesehrál ani městské derby s týmem Frisco Sika a rovněž přišel o víkendový start ve finálovém turnaji Středoevropské ligy.
„Hovořil jsem se šéfem ŽBL, a ten mi ani slovem nenaznačil, že by Valosun neměl přijet,“ uvedl Miroslav Volejník.

Program Final Six

PÁTEK – čtvrtfinále 16.00: Valosun Brno – Strakonice (QF1), 18.15: Hradec Králové – VŠ Praha (QF2).
SOBOTA – utkání o 5. až 6. místo 13.00: poražený QF1 – poražený QF2.
Semifinále 16.00: ZVVZ USK Praha – vítěz QF1 (SF1), 18.15: Frisco Sika Brno – vítěz QF2 (SF2).
NEDĚLE – utkání o 3. místo 13.00: poražený SF2 – poražený SF1.
Finále 15.45: vítěz SF1 – vítěz SF2.