„Vzhledem k okolnostem, jde opravdu o velké vítězství. Nabídka od UFC, aby David nahradil zraněného Su Mudaerjiho, přišla totiž ve chvíli, kdy se kvůli zdravotním problémům teprve vracel zpět do tréninku.

Na přípravu do Brazílie, která nepřeje evropským zápasníkům, měl pouze pár týdnů. A aby toho nebylo málo, UFC se den před začátkem, z důvodu pandemie koronaviru, rozhodlo uspořádat galavečer bez diváků.

Přesto to zvládl.

Do zápasu nastoupil sebevědomě se skvělým pohybem na nohou a dokázal svého soupeře, Bruno Silvu, lépe a častěji trefovat. V poslední minutě prvního kola, ale inkasoval tvrdý kop (front kick) přímo na bradu a dostal se do potíží.

I přes soupeřův tlak a hod na zem si David naštěstí dokázal další smršť úderů pohlídat a dát se během pauzy dohromady.

Druhé kolo David pojal takticky, bodoval údery z dálky a hlavně skvěle bránil soupeřovy pokusy o hody na zem. Jeden takový pokus dokázal navíc otočit a dostat Silvu na chvíli pod sebe, což mu celkově vyhrálo druhé kolo.

Ve druhé minutě třetího kola David na chvíli zaspal pokus o poraz, z čehož Silva vytěžil velmi dobrou pozici a dostal se Davidovi do zad. Hlavní zbraň držitele černého pásku v brazilském jiu-jitsu však nebyla využita a David díky skvělé obraně přenesl zápas zpět do postoje, kde dokázal opět přesněji a více trefovat.

Závěrem se únava více podepsala na brazilském zápasníkovi a David dokázal soupeře více a hlavně efektivněji trefovat. Ať už koleny v klinčích, tak i na dlouhou a střední vzdálenost. David, sice velmi těsně, vyhrál dvě kola a může slavit největší vítězství v kariéře.“