Zápasy čtvrtého kola o víkendu pokračuje Bonver Ženská basketbalová liga. Zatímco hradecké „lvice" přivítají ve své hale celek Ostravy, trutnovská Kara cestuje na palubovku brněnského Valosunu.

Sobota 16.00: Sokol ZVU Strojírny Hradec Králové – SBŠ Ostrava.

Již potřetí v tomto ročníku nejvyšší domácí soutěže se královéhradecký celek představí před svými fanoušky. Ostrava by pro něj měla být snadným soustem, ovšem zápas začíná za nerozhodného stavu 0:0. „Nemáme ve zvyku podceňovat žádného soupeře a určitě to tak nebude ani proti SBŠ. Musíme k zápasu přistoupit zodpovědně a sebevědomě a kvalitním výkonem si dojít pro dva body," poznamenala pivotka „lvic" Kateřina Křížová.

Sobota 16.30: Valosun Brno – Kara Trutnov.

Nejprve výhra, poté porážka. Trutnovská Kara má v Bonver ŽBL zatím padesátiprocentní bilanci a o její vylepšení se pokusí dnes na horké palubovce brněnského Valosunu. Tedy proti zatím vedoucímu celku tabulky.

Do moravské metropole vyrazí Kara se vzpomínkou na týden starou „historickou" záležitost. Na svědomí ji má Dominika Vašáková. Ta si v duelu s Nymburkem připsala premiérový start v ligovém áčku a hned i první bod. Stala se tak nejmladší hráčkou, která kdy nastoupila za Trutnov v nejvyšší soutěži. V den utkání jí bylo pouze 16 let a 36 dní, čímž překonala dlouhotrvající rekord Michaly Hartigové.

Zda Vašáková nastoupí i dnes, to ukáže až průběh odpoledního zápasu.