Například Zdeněk Chocholáček, který bojoval proti průměru 137. Po úvodní hře díky dvaatřiceti získaným bodům postoupil na průběžnou pátou pozici, další výsledek pro něj znamenal pokrok na třetí příčku.

Dalšími výkony své postavení stále stupňoval. Díky výraznému zlepšení (193) byl druhý. Když následně přidal 202, stanul před závěrečnou hrou na prvním místě - ovšem s náskokem pouhých dvou bodů. Lepší finálovou hru, než jakou předvedl, si Chocholáček snad nemohl přát – hodil 233. Připsal si 100 bodů, takže jich celkově nasbíral 281. Zvítězil tak s výrazným náskokem 79 bodů. Dosáhl čistého průměru 190,8.

Pod stupněm nejvyšším figuroval před poslední hrou Ivan Vašek. Na takové umístění se vypracoval pravidelným sběrem převážně velkého počtu kladných bodů. Kromě druhého kola totiž pokaždé uhrál více než 40 bodů. Ve třetím kole jich získal 56, ve čtvrtém dokonce 75. Páté kolo Vaškovi nevyšlo tak parádně jako Chocholáčkovi, takže nakonec s přehledem udržel druhé místo.

Tentokrát 'až' třetí

Na bronzovou příčku se probojoval Ota Janda. Ve druhé hře sice hodil 212 a ve čtvrté 215, ale nejlepší náhozy se pohybovaly zcela jinde. To si Janda uvědomil zřejmě až před poslední hrou. V té znatelně přidal a dokázal naházet 245. Jenže nic nebylo platné, když se mu povedlo hodit o kuželku víc. Překonal ho totiž Jiří Kopečný. Janda tak skončil třetí.

Jen těžko lze hádat, jaký cíl měl Josef Bešík. Zda bojovat o nejvyšší nához, či uspět v celkovém pořadí. Dle jeho výsledků to vypadá na obojí. Vždyť hned v první hře hodnotou 278 vyrovnal Jandou stanovený maximální nához z předchozího turnaje. Přestože Bešík bojoval proti číslu 187, neztrácel body. Za vše mluví hodnota jeho nejhoršího náhozu – 199. Na konci turnaje disponoval 177 body a umístil se jako čtvrtý. Odehrál nejvyšší čistý průměr 219,6.

Litovat úvodního kola v podobě náhozu 158 mohl Jaroslav Švejda. Ale vzal si ponaučení a ve zbylých hrách získával kladné body. Ani před poslední hrou na tom však nebyl nijak slavně, protože figuroval na desátém místě. Jenže mu vyšel finiš, když v závěrečné hře naházel 222. Připsal si 67 bodů a poskočil na konečné páté místo.

A kdo se nejvíce činil nejvyššími náhozy? Určitě Jiří Kopečný s hodnotami 246 a 247. Navíc odehrál druhý nejvyšší průměr 212,8. Ota Janda se může chlubit výkonem 209,6 a František Tesař číslem 202.

Jan Poruba