Nejúspěšnějším z nich se stal Ota Janda, přestože se mu v žádném kole turnaje nepodařilo nahrát nejvyšší číslo a získat tradiční ocenění – šišku salámu. Všemi svými náhozy totiž získával kladné body. A to v nemalých dávkách. V prvním kole sice jen devět, ale v těch následujících si vždy připsal více než třicet bodů. Když poté v pátém dějství „zbohatl“ o dalších sedmačtyřicet, ukázalo se, že se stal vítězem turnaje.

Nejen vysoký počet kladných bodů Oty Jandy v poslední hře rozhodl o prvních dvou místech. František Drahoňovský k tomu přispěl, bohužel ve svůj neprospěch, nepovedenou poslední hrou, díky které ztratil osmnáct bodů. Dvě kola předtím se totiž držel na nejlepší příčce. To proto, že se mu až do té doby dařilo. Zejména ve třetí a čtvrté hře zaznamenal velké bodové zisky. Před začátkem poslední hry disponoval 217 body a zároveň šestapadesáti­bodovým náskokem. Ale jak už bylo zmíněno, závěrečná hra rozhodla o tom, že skončí na druhém místě.

Bez bodové ztráty prošel turnajem Milan Tezner, jenž hrál proti číslu 169. Třemi „dvoustovkami“ si vybudoval základ svého úspěchu. Tou poslední, kdy naházel 237 a připsal si dvaasedmdesát bodů, dokázal předehnat do té doby třetího Ivana Vaška. Obsadil tak bronzovou příčku.

Hranici „červených čísel“ představovala pro Ivana Vaška hodnota 148. Kromě jedné hry se mu dařilo držet se v patřičné vzdálenosti od ní. Ani jeden neúspěch neznamenal žádnou zásadní ztrátu. Takže před poslední hrou patřilo Vaškovi třetí místo. Ale po ní, přestože se mu hra vydařila (získal 25 bodů), se musel smířit se čtvrtou pozicí, protože Milan Tezner za to vzal opravdu pořádně.

Na Vaška se přitom tlačili další dva hráči. Nejblíže, a to na vzdálenost pouhých čtyř bodů, se k němu dostal Pavel Novák. I jemu se v soubojích s číslem 170 většinou dařilo. Ve druhém kole turnaje zaznamenal nához 213 a zisk sedmačtyřiceti bodů. Jenže hned v následující hře o jeden bod přišel. Do poslední hry vstupoval z páté pozice, kterou nakonec uhájil o dva body před Františkem Kučírkem. Ten se za Nováka propracoval až z desátého místa. Není se čemu divit, když Kučírek finišoval náhozem 221, proměněným do sedmapadesáti kladných bodů.

O výrazné výkony nebyla nouze. Náhozem vynikajícím nade všemi ostatními se blýskl Josef Bešík, když hned v úvodní hře nahrál 256. V pátém kole se „splašili“ Václav Tomášek (247) a výše zmiňovaný Milan Tezner (237). Nejvyšší průměr (201,4) nahrál vítěz turnaje Ota Janda, o pouhé dvě desetiny níž se dostal Milan Tezner.

(dop)