Únava nebo přílišná euforie po úterním pohárovém zázraku? S tím na volejbalisty z východočeské metropole nechoďte. Do čtvrtfinále I. ligy vstoupili hradečtí muži nejlépe jak mohli. Rezervu extraligových Českých Budějovic přehráli v obou úvodních domácích duelech a na jih Čech pojedou s vírou proměnit hned první, případně druhé ze tří vybojovaných mečbolů.

Volejbalisté hradecké Slavie si z palubovky Českých Budějovic očekávané tři body nepřivezli. Spojit se museli s jediným za porážku 2:3.
Jihočeskou misi zvládly lépe ženy Slavie. Výrazně si polepšily hráčky Hronova

V pátečním prvním zápase se možná přece jen úterní pohárový duel na domácích hráčích projevil. Vždyť úvodní dvě sady patřily soupeři, přitom Slavia byla před sérií jasným favoritem.

logo TJ Slavia Hradec Královélogo TJ Slavia Hradec KrálovéZdroj: TJ Slavia HK volejbal

Leč papírové předpoklady ne vždy odpovídají dění na palubovce a po setech 24:26, 22:25 byste úsměvy na tvářích diváků hledali marně.

Ještě na začátku třetího setu se zápas vyvíjel ve prospěch Jihočechů, od stavu 6:7 ale domácí uhráli šest bodů v řadě a tím jakoby se utkání zlomilo. Hradečtí ve zbytku duelu již nikoho nenechali na pochybách, dokonali zasloužený obrat a v sérii se ujali vedení.

Ani druhé utkání nepřineslo suverénní východočeskou jízdu. Hosté v úvodech všech tří setů pokaždé vedli, ve třetí sadě dokonce i směřovali k vítězství. Všechny hry ale přesto ovládl Hradec a po výhře 3:0 vedení v sérii navýšili na 2:0.

Stejně odstartovaly také další domácí celky. Dvakrát bez ztráty setu své soky přehráli hráči Dobřichovic a Ostravy, výsledky 3:2 a 3:0 zaznamenaly Bučovice proti Velkému Meziříčí.

SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ - účastník Final Four Českého poháru!
Senzace číslo 3. Hradečtí volejbalisté v poháru odstavili i mocné Karlovarsko

Čtvrtfinálové výsledky (1. a 2. zápasy): Slavia Hradec Králové – VK EGE České Budějovice B 3:2 (-24, -22, 22, 17, 11) a 3:0 (21, 19, 26), Dobřichovice – Brno 3:0 a 3:0, Bučovice – Velké Meziříčí 3:2 a 3:0, Blue Ostrava – Liberec B 3:0 a 3:0.

Program 3. zápasů – sobota 9. února, 18.00: Brno – Dobřichovice. 19.00: České Budějovice B – Slavia Hradec Králové, Liberec B – Ostrava. 19.30: Velké Meziříčí – Bučovice.