Bylo těžké úspěšně absolvovat nominační závody?
Ano. Byl stanoven juniorský limit 115 terčů, který splnilo více střelců, ať už z Dukly nebo z Komety Brno. Před nominačními závody jsme absolvovali poměrně rozsáhlou přípravu s Duklou v zahraničí. Ta mi moc pomohla.

Přišla na vás v některém ze závodů krize nebo jste vždy pevně věřil sám v sebe?
Ne každý závod mi vyšel přesně podle mých představ, ale moc jsem chtěl uspět, vydobýt si místo v juniorské reprezentaci a dostat se na ME v Bělehradě. Věřil jsem, že příprava mi dala hodně a že „nomináky“ musí dopadnout dobře, i když to byla bitva až do posledního závodu v Brně.

Čeká vás premiérové ME. Malé cíle si jistě nekladete…
Na Bělehrad se moc těším, je tam pěkná střelnice. Mohl jsem tam letos s Duklou absolvovat přípravu před sezonou. A moje cíle? Chtěl bych v Bělehradě uspět co nejlépe. Udělám pro to maximum. Chci dosáhnou kvalitního výsledku.

Jakým způsobem bude probíhat příprava před šampionátem?
Příprava před ME v Bělehradě,co vím od svého trenéra, bude probíhat pod řízením pana Zaorala z Brna a měli bychom se připravovat jednak v Brně, ale také možná na střelnici u Davida Kosteleckého. Deset dnů před zahájením šampionátu máme ještě absolvovat juniorský závod v Porpettu v Itálii.

Jaký výsledek by podle vás mohl stačit na finále?
Těžko říci, výsledek na finále si nedovolím tipovat. Bude tam spousta vynikajících střelců z celé Evropy. Pro mě je důležité soustředit se sám na sebe a nepodlehnout atmosféře velkého závodu. Budu střílet tak, jak to střílím tady u nás.

V příští sezoně přejdete do kategorie dospělých. Bude to velký skok?
V příští sezoně se budu mezi dospělými snažit uspět. Je to samozřejmě velký skok.V juniorech máme nominační limit 115 terčů, v mužích je to o pět více. V kategorii dospělých je spousta skvělých střelců, kteří mají obrovské kvality a limity umí trefit. Rád bych se k nim samozřejmě zařadil.Vím, že to bude těžké, ale půjdu do toho naplno. Je to pro mě velká výzva. Nechci končit jako dobrý junior. Rád bych střílel stejně dobře jako třeba David Kostelecký, Robin Daněk či Michal Hojný. Ti všichni jsou u nás v Dukle a dosahují vynikajících výsledků.

V Dukle se můžete učit hlavně od olympijského vítěze Davida Kosteleckého. Obdivujete ho?
Na tuto otázku se mi těžko odpovídá. Obdivuji ho pro to, co dokázal, ale to je maximálně všechno. David Kostelecký žije v Brně, u nás moc nestřílí, vlastně skoro vůbec. Já neměl moc možností ho někde sledovat a pozorovat jeho styl střílení. Mezi střelci má každý svůj styl, mám ho tedy i já.

Určitě jste si během kariéry stanovil svůj sportovní cíl?
Rád bych se dostal do seniorské reprezentace a následně si vystřílel účastnické místo na ME, MS a olympiádě. Pak by se vidělo dál. Každý přeci touží dosáhnout v kariéře nějakého velkého úspěchu.