Měsíc před evropským šampionátem brokařů v chorvatském Osijeku mohou být skeetaři Dukly Hradec Králové Jan Sychra a Leoš Hlaváček v dobrém rozpoložení. V závodě Světového poháru v Minsku se totiž oba vešli do nejlepší desítky. Leoš Hlaváček ji uzavíral, Jan Sychra obsadil osmou příčku.

V běloruské metropoli skončila česká dvojice těsně za branami finále. Sychrovi, který před třemi týdny vyhrál podnik Světového poháru v Mnichově, scházel k boji o medaile jediný terč, Hlaváčkovi dva. Z vítězství se nakonec radoval Francouz Terras, jenž v rozstřelu o zlato pokořil Fina Meriulota a Milcheva z Ukrajiny. „Ač jsme se nedostali mezi nejlepších šest, můžeme naše vystoupení považovat za dobrý výsledek. Když budu hovořit za sebe, určitý pokles jsem očekával. Navíc se nestřílelo za ideálního počasí,“ pravil Sychra po příletu. Zatímco v Mnichově sestřelil všech 125 asfaltových holubů a vyrovnal tím absolutní světový rekord, v Minsku pětkrát chyboval. „Není to žádný markantní propad. Je dobře, že to přišlo už teď. Do mistrovství Evropy zbývá ještě hodně času, křivka výkonnosti může jít opět nahoru.“

Na rozdíl od Hlaváčka, jehož ještě čeká podnik Světového poháru v San Marinu, už Sychra nikam cestovat nebude. „Chci se na Evropu v klidu připravit. Znovu se vrhnu na kondici a postupně začnu přidávat v tréninku. Formu je potřeba pořádně vyladit. Do Chorvatska pojedeme ve stejném složení. Samozřejmě bych si moc přál, abychom společně s Leošem a Alešem Hutařem z Komety přivezli ze soutěže družstev medaili.“

Výsledky – skeet: 1. Terras (Fra.) 146 (121+25), 2. Meriuloto (Fin.) 146 (121+25), 3. Milchev (Ukr.) 146 (121+25),… 8. Sychra 120, 10. Hlaváček (oba ČR) 119.

V sobotu začalv Minsku závod na trapu, v němž se představí další dva hradečtí brokaři. Kromě olympijského vítěze Davida Kosteleckého také Robin Daněk, který bude s Jiřím Gachem z brněnské Komety bojovat o poslední nominační místo na evropský šampionát.