Na Evropských hrách v Baku se na rozdíl od dvou závodů Světového poháru dostal do šestičlenného semifinále, ve kterém obsadil dělené druhé místo. V rozstřelu pak vypadl jako první a skončil pátý. Jedna rána ho přitom dělila od zajištění účastnického místa na olympiádě v Riu de Janeiro a od finále.

„Měl jsem to hodně blízko, ještě blíže než na Světovém poháru v Al-Ajnu a na Kypru, ale prostě nemám štěstí. Chtěl jsem to v tom větru střelit rychle, aby to bylo na tutovku. Bylo to hop, nebo trop, bohužel to bylo trop," řekl Sychra po soutěži, kterou provázel silný vítr. Nepříznivé povětrnostní podmínky panovaly i v dopolední části kvalifikace, kdy si s nimi ale poradil a do semifinále postoupil na děleném druhém místě. „V základní části vítr na výsledky moc vliv neměl, ale ve finále se to projevilo," podotkl Sychra.

„Z pátého místa nejsem v této konkurenci zklamaný, ale byl bych radši, kdybych měl kvóta plac nebo placku, nejlépe obojí," uvedl člen Dukly Hradec Králové. Další šanci zajistit si účast na olympijských hrách v příštím roce bude mít na mistrovství Evropy v červenci, kde budou ve hře tři místa pro Rio.

„Plán zůstává stejný, budeme se snažit to urvat. Budeme bojovat, nic nekončí," řekl účastník čtyř olympijských her. „Kvóta plac je můj letošní cíl. Když se mi to nepodaří, budu zvažovat konec aktivní kariéry, protože motivace nebude taková. Nechci ale předbíhat. Uvidíme, ještě mám několik šancí a doufám, že ten nahoře bude při mně stát," uvedl.

I když mu je 46 let, s motivací problém nemá. „Tou je Rio. Už to ale dělím padesát na padesát mezi normální život, rodinu a sport. Manželka už se mě ptá, zda jsem připravený skončit a zda to mám v hlavě nastavené. Má z toho trošku obavy, abych to psychicky zvládnul, ale já se toho nebojím. Dělám to 30 let a člověk už je přece jen trošku psychicky opotřebovaný," řekl Sychra, jehož čeká u Kaspického moře ještě jeden start, v pondělí se představí v premiérovém mixu – společné soutěži mužů a žen s Libuší Jahodovou.