,,Popravdě musím říct, že jsme měli malinko větší ambice. Třeba Macháček, u něhož jsme pomýšleli na zlato, prohrál na mistrovství vůbec svůj první zápas. Tak to ale někdy chodí. Vyjde to třeba příště. Velmi mě pak potěšil Honza Černý, jenž v nabitém startovním poli skončil druhý," pronesl Štrait.

Na dorostenecké MČR v Litoměřicích se kvalifikovalo celkem osm judistů z hradeckého oddílu (5 chlapců, 3 dívky). Nejlépe si vedl v hmotnostní kategorii do 90 kg již zmíněný Jan Macháček, jenž dosáhl na titul vicemistra. V kategorii do 73 kg v boji o finále těsně prohrál Matěj Štrait, který nakonec skončil pátý. Stejné místo obsadil v kategorii do 81 kg David Černý, když ve vyrovnaném utkání prohrál souboj o bronz. Na 7. příčce se umístil David Jarkovský, devátá místa obsadily Michaela Martinková a Bára Lamichová.

Na MČR starších žáků v Jičíně obsadil v silné konkurenci druhé místo Jan Černý, který v hmotnostní kategorii do 55 kg  prohrál až ve finále po vyrovnaném průběhu. Na třetí příčce skončil  po pěkném výkonu v hmotnostní kategorii nad 73 kg David Doležal. Dobře si vedl i Michal Lánský.

V neděli 22. listopadu se od 11 hodin koná v hale Sokola Hradec Králové na Eliščině nábřeží závěrečné kolo dorostenecké ligy.