Po René Andrlem, Františku Raboňovi a Leopoldu Königovi bude Černý čtvrtým jezdcem, který přestoupí do nejvyšší divize silniční cyklistiky.

Není tajemstvím, že do BMC Racing Teamu vstoupí příští rok polská značka CCC, pod kterou Černý v minulosti čtyři roky závodil. Přesný název týmu tak ještě není znám.

„Přestup do WorldTour je pro mě splněním mých snů. Je to ovšem teprve začátek tvrdé práce, kterou musím proměnit v dobré výsledky, abych se na nejvyšší úrovni udržel,“ řekl 25letý jezdec.

A jaké plány má v novém působišti? „Určitě bych se chtěl dostat do závodů Grand Tour, ale stejně tak mě láká Roubaix nebo Ardeny, které by mohly sedět mému stylu závodění,“ přemýšlí v současnosti jeden z nejlepších českých silničářů.

„Za to, že přestupuji do BMC, patří velké poděkování celému týmu Elkov Author, který mi dal před dvěma lety příležitost a bez něhož bych nyní nebyl tam, kde jsem,” vyzdvihuje Černý své angažmá ve stáji, která má domoviště v Hradci Králové.
Odchod jednoho z lídrů týmu bude muset řešit vedení Elkov Author, pro který to bude citelná ztráta, ale zároveň potvrzení úspěšné práce se svými závodníky.

„Josef Černý odjel za dva roky spoustu skvělých závodů, udělal výborné výsledky a byli bychom velmi rádi, kdyby mohl v našem týmu jezdit dál. Není ale možné bránit někomu v přestupu do nejvyšších pater cyklistiky. Tento přestup jsme očekávali a je pro nás ve své podstatě odměnou za naši práci. Stejně tak věřím, že to bude motivací pro naše další závodníky, kteří vidí, že není nereálné se z kontinentálního týmu dostal do těch nejlepších světových stájí,” pronesl Vladimír Vávra, ředitel týmu Elkov Author.

„Jsme nadšení z toho, že v naší formaci přivítáme dvojnásobného českého šampiona. Na svůj věk má už Josef velmi cenné zkušenosti z ProContinetal týmu, ale také impozantní vítězství v podobě mistrovského double, který nebylo lehké získat, nebo celkové prvenství v Czech Cycling Tour,“ uvedl Jim Ochowitz, generální manažer BMC Racing Teamu.

Za elitní světový celek v současností závodí několik cyklistických velikánů jako například Belgičan Greg Van Avermaet, Australan Richie Porte, Ital Damiano Caruso, Ir Nicolas Roche či Američan Tejay van Garderen.

(mž, pt)