V zimě si „střihnul“ ve švýcarských Alpách nejdelší sjezd světa – Inferno Rennen neboli Pekelný sjezd – o minulém víkendu se pardubický rodák MARTIN BERÁNEK poměřil s lyžarským bohémem Bodem Millerem v obřím slalomu a golfu.

Zvláštní kombinace, že?

V rakouském zimním středisku Zell am See se totiž uskutečnilo mistrovství světa SKI&GOLF.

Na rakouském ledovci Kaprun se jel nejprve obří slalom, v následujích dvou dnech se odehrála dvě kola golfu. Speciální součet dvou naprosto odlišných sportovních odvětví pak určil celkového vítěze.

Závodilo se v sedmi různých kategoriích a v soutěži týmů. A Češi? Výrazně zabodovali. CZECH TEAM I. se v celkovém pořadí umístil na bronzové příčce. Lídr mužstva Beránek skončil ve své kategorii čtvrtý. Jen pro zajímavost: v obřím slalomu dojel se ztrátou pouhé 1,36 vteřiny za slavným Millerem. „Je to obrovský úspěch. Pro mne i celý tým. Bylo velkým zážitkem potřást si rukou na stupních vítězů s Bodem, “ nadšeně vypravuje Beránek, kterému lyže na mistrovství světa připravili v hradecké prodejně RM Sport&Fashion.

Šampionátu se zúčastnilo 245 závodníků ze 13 států. Ve svých kategoriích se prosadili i další Češi. Bronz si odvezli po vynikajícm finiši v golfu Jaroslav Martínek a Lukáš Doležal. Mistrem světa se stal golfový profesionál Geri Berchtold ze Švýcarska, jenž jenž je během zimy učitelem v lyžařské škole v kantonu Wallis. Bode Miller skončil devátý. V týmovém klání se v konkurenci 50 mužstev radoval Team Kitzbühel.

Kromě Millera se mistrovství světa zúčastnil kupříkladu další špičkový slalomář Rakušan Marcel Hirscher nebo vynikající snowboardista Hans Joerg Unterrainer.

„Všichni měli okolo sebe svůj vlastní tým. Závody pojali naprosto profesionálně. Je vidět, že se svým jménem si nechtějí zahrávat. Třeba Miller si poctivě projde trať, pak se odsune do ústraní a připravuje se na samotný závod. Předstartovní rituál má úplně stejný jako na „svěťáku,“ vypravuje Beránek, který v celkovém součtu Millera dokonce o 1,56 bodu porazil.

„Významnou roli hrají podmínky. V tom spočívá naše výhoda. Kdyby se jel obří slalom na čistém ledě jako Světový pohár, nemohli bychom ho tak dobře zajet.“