Kapacita hlediště činí 400 diváků a pořadatelé očekávají plný dům. „Jsem opravdu rád, že se v Hradci takový zápas může odehrát. Pro diváky je to velké lákadlo, vždyť mohou vidět dva špičkové světové týmy,“ zve na duel reprezentační asistent Miroslav Volejník, jenž v Hradci Králové vede prvoligový celek sokolek. „Vstupné je dobrovolné. Výbrané peníze bychom použili na nákup minikošů pro naše nejmenší adepty basketbalu,“ prozradil.

Pro národní tým bude střetnutí s Čínou další užitečnou prověrkou výkonnosti před dodatečným kvalifikačním turnajem o postup na olympijské hry v Pekingu. V těch předešlých se Češkám příliš nevedlo. Po dvou porážkách ve Španělsku sice v Prostějově porazily Bělorusko 74:46, následně však stejnému soupeři v brněnské odvetě překvapivě podlehly 53:70. „Náš výkon byl hodně odevzdaný,“ přiznal po nepovedeném utkání trenér Jan Bobrovský.

Dnes v Hradci Králové by se jeho družina měla představit v plné síle. „Nastoupíme s tím nejlepším, co je k dispozici,“ slibuje Volejník. „Příští středu budeme kádr zužovat ze šestnácti na dvanáct hráček Boj o nominaci vrcholí.“

Volejník působí ve funkci asistenta reprezentačního kouče od začátku května. „Vše zatím funguje v pohodě, práce mě moc baví.“ Čínu jinak považuje za velmi silného soupeře. To se ostatně potvrdilo při včerejším prvním vzájemném duelu, v němž Češky v Brně podlehly čínským hráčkám 67:76 (33:34).