Účast ve čtvrtfinále si zajistily Lucie Šafářová, Barbora Záhlavová-Strýcová a také bývalá wimbledonská šampionka Petra Kvitová, která si v pondělí poradila hladce ve dvou setech 6:3 a 6:2 s Číňankou Pcheng Šuaj. V dalším kole se utká v českém souboji se Záhlavovou-Strýcovou. V tenisovém světě se ale každopádně s obdivem a respektem mluví o dravé české invazi. Jak dlouho bude pokračovat?

Jeden duel čtvrtého kola byl ryze tuzemská záležitost – Šafářovou vyzvala Tereza Smitková, která svými dosavadními výkony na svém prvním grandslamu v kariéře doslova nadchla.

Zkušenější krajanka už ale byla nad její síly. Rozjetá Šafářová vyhrála s přehledem 6:0 a 6:2 a podruhé v životě si zahraje čtvrtfinále grandslamu (poprvé se jí to podařilo před dlouhými sedmi lety na Australian Open).

„Lucka hrála skvěle, nedala mi šanci. Padalo jí to tam 
a smetla mě," přiznala královéhradecká rodačka Smitková po utkání, které netrvalo ani hodinu. Na své wimbledonské výsledky je ale hrdá. Právem.

„Ukázala jsem, že můžu patřit mezi tyhle holky. Prohrála jsem, ale za chvilku si to užiju. Byl to pro mě skvělý turnaj," citoval devatenáctiletou českou tenistku server idnes.cz.

Životní turnaj prožívá také Záhlavová-Strýcová. Už před startem Wimbledonu dokázala postupem do finále v Birminghamu, že má na travnatém povrchu parádní formu.

Potvrzuje to i nadále a s obdivuhodnou virtuozitou – po favorizované Číňance Li Na včera vyřadila další soupeřku zvučného jména, když porazila 6:2, 7:5 bývalou světovou jedničku Caroline Wozniackou z Dánska.

„Jsem moc šťastná, nemůžu tomu ani uvěřit. Hodně jsem dřela, věděla jsem, že na trávě můžu hrát dobře. Jsem ráda, že teď přišly výsledky," zářila Záhlavová-Strýcová po premiérovém postupu do grandslamového čtvrtfinále. Náladu jí nezkazilo ani to, že si Wozniacká stěžovala na její dlouhé prodlevy mezi výměnami.

„Občas se to stává. Podle mě byla dost pomalá, ale je na rozhodčím, jak to posoudí. Bylo by fajn, kdyby na kurtu byly hodiny, které by to měřily," prohlásila Dánka. „Vyvedlo mě to z rytmu. Ale hrála dobře – skvěle podávala, chodila na síť a dařily se jí i returny," pochválila vítězku.