Oproti loňsku dozná cyklistický závod několika změn. Co se ale nemění je to, že patronem celé akce zůstává přední český biker Jaroslav Kulhavý, který nebude na startu chybět ani letos. „Připadalo by mi zvláštní a svým způsobem nedůstojné, kdyby u nás Kulhavý nestartoval. V první řadě pro to, že žije v sousedním Ústí nad Orlicí a trénuje i na silnicích a v terénu v okolí České Třebové,“ těší se na cyklistickou ikonu ředitel závodu Vladimír Vaněk.
Také kvůli tomu, aby se Kulhavý mohl závodů účastnit, posunuli pořadatelé oproti loňsku start o tři týdny dozadu. Odpadnou tak nářky cyklistů, kteří ještě neměli v polovině dubna pořádně natrénováno. Nyní už budou moci největšího favorita Jaroslava Kulhavého, který se účastnil olympijských her v Pekingu a na loňském MS skončil devátý, pořádně prohnat.

Mění se i start a cíl závodu. Na trať se bude vyrážet z českotřebovské sjezdovky Peklák pod tribunou fotbalového klubu a na tom samém místě se bude rozhodovat i o medailích. Na přihlášené čekají dvě tratě: kratší bude měřit 35 km, delší bude dvakrát taková.
Zatím je zaregistrováno 118 závodníků, mezi nimiž jsou i dva cyklisté ze zahraničí Jacek Berežnicki (MSK Olavia Olawa) a Brendan Bignell (Barclays Capital IT Prague). Kdo ještě váhá, stále má možnost se přihlásit. Uzávěrka s přívětivějším startovným (300 a 400 Kč) byla totiž posunuta na 7. května. Ve čtvrtek 29. dubna od 15.30 mají závodníci možnost účastnit se prohlídky trati, která začne ve sportovním areálu pod Peklákem. (ry)