Zatímco hradecký celek byl nasazen rovnou do čtvrtfinále, trutnovské hráčky musely absolvovat utkání třetího kola, v němž ve středu suverénně zvítězily na půdě účastníka třetí nejvyšší soutěže Poděbrad 96:46.

Lvice se ve čtvrtfinále střetnou doma s Ostravou a budou jasnými favoritkami na postup. To Kara bude naopak v domácím střetnutí s KP TANY Brno ve zcela opačné roli. Zbývající dvojice tvoří Slovanka s Chomutovem a brněnské Žabiny se Slavií Praha.

Kvarteto vítězů postoupí na Final 8 Československého poháru, které se uskuteční od 26. do 28. ledna 2024 s největší pravděpodobností v Piešťanech.

Basketbalistky trutnovské Kary slaví druhou výhru v sezoně. Ta dosud jediná se zrodila v domácím utkání Chance ŽBL proti Brandýsu nad Labem.
Pomalejší rozjezd, pak už dominance. Kara splnila povinnost a v poháru jde dál

„Letos jsme upustili od klasického formátu Final 4 kvůli oslavám sto let basketbalu v Česku a na Slovensku. Zároveň bude platit, že nejlepší český tým na Final 8 bude mít titul vítěze Českého poháru,“ vysvětlil na webu ČBF Martin Jakeš, sportovní ředitel Chance ŽBL.

Zbývá ještě doplnit, že slovenská strana vyšle na Final 8 čtyři nejlepší celky po základní části tamní ligy, což s největší pravděpodobností budou Piešťany, Slávia Banská Bystrica, Ružomberok a Young Angels Košice.

Los čtvrtfinále ČP žen

Sokol Hradec Králové – SBŠ Ostrava
Kara Trutnov – KP TANY Brno
Slovanka – Levhartice Chomutov
Žabiny Brno – BLK Slavia Praha