Vítěz tohoto zápasu narazí v semifinále na tým IMOS Brno, který byl stejně jako USK Praha nasazen do semifinále.  Favorizované Pražanky vyzvou lepšího z dvojice Ostrava –  Valosun KP Brno.

Čtvrtfinále v Ostravě – pátek, 16.30: Hradec Králové – Trutnov

Při pohledu do tabulky ŽBL by se mohlo zdát, že jednoznačnými favoritkami budou „lvice", které okupují druhé místo. Trutnovu patří aktuálně šestá pozice. Stará pravda však hovoří o tom, že v derby papírové předpoklady neplatí, stejně tak při pohárovém utkání, navíc na neutrální půdě.

„Pro oba týmy to bude stěžejní zápas. Z Final Six je pro nás ten nejdůležitější. Uvidíme, kdo v něm více zabojuje, komu to tam bude více padat a ke komu se na konci přikloní štěstí," říká hradecká rozehrávačka Kateřina Zavázalová.

Program poháru
Pátek 13. března – čtvrtfinále:
16.30: Hradec Králové – Trutnov (QF1)
19.00: Ostrava – Valosun Brno (QF2)

Sobota 14. března:
O 5. místo – 13.00: poražení QF1 – QF2
Semifinále:
15.30: IMOS Brno – vítěz QF1
18.00: USK Praha – vítěz QF2

Neděle 15. března:
O 3. místo – 11.30: poražení SF1 – SF2
Finále – 14.15: vítězové SF1 – SF2

Myšlenky „lvic" směřují především k závěru základní části ŽBL a udržení druhého místa před play off, ovšem uspět budou chtít i v Ostravě.

„Český pohár je celkově spíš takové zpestření. Pro nás je hlavní liga, která se hraje celý rok a usilujete v ní dlouhodobě o co nejlepší umístění. Úspěch z ŽBL je cennější, ale chceme i ten pohárový. Ten by pro nás byl hodně motivační," vysvětluje Zavázalová.

Podobné vyhlídky mají i trutnovské basketbalistky. Kara se letos neúčastnila finálového turnaje Středoevropské ligy, a tak by si tým chtěl vše vynahradit při vrcholu domácí pohárové soutěže. Hráčky si však jsou dobře vědomé toho, že, aby mohly účast považovat za úspěšnou, musejí přejít přes odvěkého krajského rivala.

„Zápas bude mít náboj, bude se rozhodovat hlavně v obraně. Hala v Ostravě je specifická. Spíš si myslím, že nebude tolik úspěšných trojek a důležité budou podkošové souboje," předpokládá trutnovská hráčka Milena Prokešová především boj o vymezené území.

Pro basketbalistky Kary přichází čas odvety, protože právě „lvice" jim před rokem uzmuly bronz z Českého poháru až po prodloužení. Navíc před domácím publikem.

„Vloni jsme tomu byly hodně blízko. Letos bych byla ráda, kdyby to bylo bez prodloužení a se šťastným koncem pro nás," plánuje Prokešová.

Východní Čechy mají jednu jistotu. V semifinále zastoupění rozhodně mít budou.