Svěřenci šéftrenéra Rybáře byli po polovině odjetých kilometrů v čele, třetí muž sestavy Jaroslav Soukup však odstřelil šance na medailové umístění.

Na poslední olympijský závod nebude zkušený závodník vzpomínat v dobrém. Při střelbě vleže použil Soukup jen jeden náhradní náboj a udržel Čechy mezi nejlepšími. Položka vestoje však bronzovému medailistovi ze Soči vůbec nevyšla a výsledkem bylo trestné kolo.

Ztráta na čelo byla rázem obrovsky vysoká, což nevylepšil ani finišman Michal Krčmář. Nejmladšímu členovi štafety taktéž nevyšla druhá střelba a musel si přidat sto padesát metrů navíc. Češi nakonec dojeli sedmí, vítěznou tečku za úspěšnými hrami udělali senzační vítězové ze Švédska.   (mis)

Jak si vedli Východočeši na olympiádě

Ondřej Moravec
- Člen mužské biatlonové štafety, která skončila 7.

Závod rozjel nadějně, po první položce v jednu chvíli dokonce vedl. Na stojce však třikrát dobíjel a štafetu přivezl k předávce na 7. místě se ztrátou 34 sekund.

Michal Šlesingr
- Člen mužské biatlonové štafety, která skončila 7.

Předvedl fantastický výkon. Po čtvrté střelbě šel díky famózní položce ve stoje do čela a Jaroslavu Soukupovi předával z prvního místa s náskokem 14 sekund!

Jaroslav Soukup
- Člen mužské biatlonové štafety, která skončila 7.

Jičínský rodák ve svém prvním vystoupení v Koreji pokazil střeleckou položku ve stoje, musel na trestné kolo a klesl na 6. místo. Na trati ztratil přes dvě minuty…

Michal Krčmář
- Člen mužské biatlonové štafety, která skončila 7.

Měl to složité. Medailové pozice mu byly na hony vzdáleny, na trati dřel, chvíli byl pátý, ale i on musel na trestné kolo, což nakonec znamenalo propad na 7. příčku.