V roce 2016 se akce poprvé konala v rámci Hradeckého půl/maratonu jako pětikilometrový nesoutěžní běh/pochod, jehož celý výtěžek šel na podporu Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové. Obliba této akce v následujících třech letech rostla natolik, že celková částka, kterou běžci a společnost Kingspan vyběhali na podporu Onkologické kliniky FNHK, činila 1 564 488 korun.

V neděli 1. října 2023 se na svůj start postaví nejprve více než 1500 vytrvalců z celé České republiky i zahraničí, aby pokořili výzvy na 21 km a 42 km. Centrum závodu bude v prostředí nově vybudované Malšovické arény, která je nejen sportovním, ale i architektonickým skvostem. Poté ve 12.40 hodin vyrazí účastníci letošního Kingspan Běhu proti rakovině opět na svoji pětikilometrovou distanci. Součástí jejich trasy bude také ovál kolem nového fotbalového stánku a dále trasa kolem řeky Orlice.

Přes šest set padesát účastníků bylo na startu letošního 4. Kingspan Běhu proti rakovině. Jedná se o nesoutěžní běh na pět kilometrů, kde hlavním mottem je podpora charity.
Běh proti rakovině vynesl přes 400 tisíc korun, částka podpoří léčbu pacientek

Kompletní startovné (300 Kč) bude znovu celé věnováno na potřeby Onkologické kliniky FNHK, přičemž za každého účastníka z prvních 500 registrovaných přidá generální partner akce, společnost Kingspan a. s., dalších 200 korun. Prvních 500 závodníků se také může těšit na speciální běžeckou čelenku s logem akce.

Registrace do závodu již běží online a společně s kompletními informacemi je naleznete na stránkách pořadatele www.kingspanbeh.cz

Roman Šinkovský