Série začne dvěma víkendovými duely na půdě Středočechů.

„Pro titul uděláme vše,“ říká MICHAL CHMEL, opora zadních řad „autosklářů“.

Vraťme se nejdříve k samotnému postupu do finále. Oslavili jste jej?
(usměje se) Ano. Proběhla menší oslavička (v sobotu večer po rozhodujícím semifinálovém utkání – pozn. aut.). Byli jsme posedět, jen přesně nevím, kde. Nejsem totiž z Hradce, a tak to tam tolik neznám.

Jak velkého rozsahu to bylo?
Osobně jsem končil kolem půlnoci, ale většina kluků ještě zůstávala. Ale abych pravdu řekl, do kolika tam byli, to vám nepovím. Ještě jsem s kluky nemluvil na tréninku (rozhovor vznikal v úterý – pozn. aut.), takže nevím, jak to zvládli.

Pojďme k finálové sérii. O víkendu vás čekají dva duely na Kladně. Obvykle si mužstva přejí z venku přivézt alespoň jednu výhru. Je tomu ve vašem případě stejně?
Určitě bychom byli rádi za každé vítězství. Nicméně stejně jako můžeme dvakrát prohrát, tak můžeme i dvakrát vyhrát, jako jsme to dokázali v Mostě. Může se stát cokoliv.

Vám se však v play off venku daří. Vyhráli jste všechna čtyři utkání. Čím to je? Hrajete uvolněněji?
Nevím jestli je pro mne osobně nějaký rozdíl hrát doma nebo venku. Vůbec mi nevadí hrát venku. Ani bych neřekl, že jsme doma pod větším tlakem. Možná je to shoda náhod, že se to takhle podařilo. V Mostě je velké hřiště, a jelikož jsme běhavý tým a hrajeme fyzický hokejbal, tak nám vyhovuje. Vlastně i v Ústí je hřiště větší než v Hradci. Třeba tohle mohlo mít trochu vliv, ale neřekl bych.

Kladenská půda vám taky sedí?
Já vám to řeknu v pondělí. (rozesměje se) Nicméně hřiště je tam dobré, s tím by problém neměl být. Chodí tam spousta diváků, takže atmosféra bude perfektní. Už se těším.

Co může ve finále rozhodovat?
Opět budou rozhodovat maličkosti jako proti Mostu, ať už individuální chyby či úspěšné akce. V každém duelu může být rozhodující jediný gól. Myslím si, že to bude vyrovnané. Podobné to bylo s Ústím i Mostem, byť oboje skončilo 3:1. Všechny zápasy byly většinou o branku nebo o dvě. Stačí málo k vítězství i k porážce. Častěji padají góly z dorážek než z běžných akcí. My, když se snažíme dlouho kombinovat, tak většinou prováháme vhodný okamžik ke střele. Každopádně bude záležet na bojovnosti a štěstí.

Bavili jste se už o titulu? Když už je tak blízko, uděláte pro něj hodně, že?
Určitě na hřišti budeme chtít nechat všechno. Nejsme uspokojeni natolik, abychom chtěli jenom stříbrnou medaili. Budeme chtít vyhrát.

Tipnete si na závěr, jak celá série dopadne?
Samozřejmě bych byl rád, kdybychom zvítězili, ale myslím, že to bude těsné. Rozhodně to nebude 3:0 na zápasy. Takže kdyby to bylo 3:2 pro nás, bylo by to super.