Jak už Deník informoval, hradecké „lvice“ o víkendu vstupují do nového ročníku Ženské basketbalové ligy. Úvodní duel sezony 2017/ 2018 sehrají v neděli od 16 hodin na palubovce SBŠ Ostrava.

Sokol Nilfisk Hradec Králové, jak zní nový název týmu, bude v nejvyšší domácí soutěži obhajovat stříbrné medaile a účast ve finále.

V létě došlo v kádru Východočešek k poměrně značné obměně, ale na medailových ambicích se moc nemění.

„V závěru sezony bychom se chtěli probojovat do semifinále ŽBL a zahrát si tak o medaile. Další metu máme v Českém poháru, kde se budeme chtít dostat do Final Four,“ uvedl Miroslav Volejník, prezident klubu a asistent hlavní trenérky.

Nejen on, ale i celý tým si jsou však moc dobře vědomi, že stejně daleko se bude chtít probít i konkurence. Kdo by podle Volejníka měl usilovat o ligové cenné kovy? „Favoritem na titul je samozřejmě USK Praha. Myslím si, že medailové ambice budou mít také týmy Nymburka, KP Brno a pražské Slavie,“ domnívá se šéf hradeckého Sokola.

O změnách v kádru „lvic“ Deník informoval ve včerejším vydání. Nyní se ohlédne také za přípravou na nadcházející sezonu.

Královéhradecké hráčky sehrály celkem pět zápasů, jeden v Brně a čtyři v rámci tradičního turnaje v Trutnově. Ve dvou případech dokázaly zvítězit a třikrát odcházely z palubovky s poraženeckou náladou.

Poslední prověrkou bylo o uplynulém víkendu (od pátku do neděle) právě kvalitně obsazené trutnovské klání, kde Nilfisk skončil v konkurenci pěti celků na třetím místě.

„Turnaj v Trutnově je vždycky skvělá příprava s kvalitními soupeři. Byl to sice náročný víkend, ale věřím, že jsme si odvezly cenné zkušenosti, které v lize zhodnotíme,“ pronesla Andrea Ovsíková.

Hradecká křídelní hráčka se stala nejlepší střelkyní celého podniku. Možná ji k tomu pomohla i znalost prostředí, ve kterém strávila část kariéry.

„Za čtyři roky v Trutnově jsem pár tisíc střel v hale vypustila, hraje se mi tam dobře. Nebudu lhát, že mě trofej pro nejlepší střelkyni nepotěšila, zvláště po zdravotních problémech. Každý sportovec chce být přece nejlepší, proto taky tak dřeme na tréninku. Ocenění je pak taková sladká odměna,“ řekla snajperka reprezentující klub z města pod Bílou věží a dodala: „Jen doufám, že jsem si to všechno nevybrala před ligou.“

Přípravné zápasy Sokola Nilfisk Hradec Králové: – Žabiny Brno 59:75, – Sleza Wroclaw 45:65, – Lokomotiva Trutnov 92:67, – Basketball Nymburk 69:83, – MBK Ružomberok 61:54.