Kapitán týmu Martin Šmíd si proto užívá chvíle plné radosti a oslav, samozřejmě se svými spoluhráči.

Tři kola před koncem jste měli osmibodový náskok před druhým Mělníkem, ale tři nejtěžší soupeře před sebou. S čím jste šli do zápasu s Libercem?
Věděli jsme, že v případě výhry nám už nikdo první místo nevezme a podle toho každý k zápasu přistoupil. Na druhou stranu jsme tušili, že nás nečeká nic lehkého, neboť Liberec do té doby doma ještě neprohrál. Navíc je to tým s nejlepším útokem v soutěži. Tomu náš trenér podřídil taktiku: hrát ze zajištěné obrany, vyrážet k rychlým protiútokům a nepouštět do hry soupeřova pivota, což je největší zbraní Severočechů. Domnívám se, že taktické pokyny jsme splnili na jedničku s hvězdičkou.

Jak byste zhodnotil samotný průběh utkání a výsledek?
V první půli byla hra vyrovnaná. Strašně nám pomohl mazácky provedený dloubák „Boba" (Friedla), po němž jsme vedli. Pak už jsme věděli, že když neinkasujeme, máme to „v kapse". Do druhého poločasu ale vlítl uragán z Hradce a zhruba po pěti minutách svítilo na ukazateli skóre 4:0 v náš prospěch. Využili jsme každé skulinky ke skórování. Domácí pak s touhou něco udělat s výsledkem přistoupili k power play. V té chvíli se ukázalo, jak je výborné mít v brance Karla Menšla, neboť všechny střely soupeře kryl. Dvakrát nás zachránila i branková konstrukce a samozřejmě mnoho střel se k brance ani nedostalo díky obětavosti všech hráčů. Přesto Liberec snížil na 1:4, jenže my jsme vzápětí odpověděli. Do konce zápasu jsme ještě tři góly přidali a pak už začala postupová radost všech hráčů, funkcionářů i hrstky nejvěrnějších fanoušků, kterým touto cestou děkujeme.

Jak probíhaly oslavy? Nebo je teprve plánujete?
Oslavy začaly už po zápase v Liberci. V hale jsme se všichni chytili kolem krku, tančili jsme a zpívali. Šampaňské bylo také samozřejmě připraveno, takže jsme se všichni postříkali a hurá na cestu do Hradce. V našem mikrobuse jsme celou dobu zpívali a slavili. U toho jsme zůstali i po příjezdu do Hradce až do brzkých ranních hodin. (usměje se) Oslavy budou pokračovat po sobotním domácím utkání s Mělníkem, kdy máme naplánovanou rozlučku všech hráčů, kteří se o tento historický úspěch zasloužili.

Kdy jste začal věřit v postup?
Prvně jsem začal věřit po domácím utkání s Chotěboří. Poté jsme měli před sebou dvě utkání s týmy ze spodních pater tabulky a druhý Mělník zajížděl dvakrát ven k těžkým soupeřům. A jelikož Mělník prohrál v České Lípě a my díky tomu měli tři kola před koncem osmibodový náskok, tak jsem začal věřit ještě víc. Přitom do sezony jsme šli s tím, že se pokusíme druhou ligu zachránit. Moc lidí nám nevěřilo. Použiji hlášku Karla Menšla z pátečních oslav: „Měli jsme soutěž zachránit a tak jsme pro jistotu postoupili."

V sobotu se v této sezoně naposledy představíte na domácí třebešské palubovce. Půjde o šlágr s druhým Mělníkem (od 20 hodin). Na co byste chtěl pozvat diváky?
Přijede k nám druhý tým tabulky, jenž byl před sezonou pasován do role největšího favorita na postup do první ligy. Chtěl bych proto pozvat fanoušky, aby přišli v co největším počtu a užili si s námi oslavy postupu do nejvyšší soutěže. Mělo by dojít i k předávání poháru pro vítěze druhé ligy, takže to bude oslava se vším všudy. Všichni se na to moc těšíme.