Jednou z nich je Powerslide, která začala se závodními bruslemi a nyní její portfolio zabírá velmi široké spektrum od bruslí všech typů (fitness, speed, freeskate, nordic, agressive) přes skateboardy, koloběžky, chrániče, až po dětské sportovní vybavení evropských licencí Barbie, Hot Wheels, Monster High, Green Lantern, Superman a Polly Pocket, což z této renomované německé firmy dělá nejdynamičtěji se rozvíjející značku na in-line trhu.

„Naší prioritou je, aby od nás zákazníci odcházeli vždy spokojeni a správně vybaveni,“ říká Tomáš Hejduk.

„Nabízíme poradenství a možnost nákupu v naší autorizované prodejně, kde je k dostání kompletní výše zmiňovaný sortiment. Veškeré zboží je zároveň možné nakoupit i v našem e-shopu,“ doplnil vedoucí prodejny David Hafner.

Jak byste vysvětlili fakt, že v poslední době se rozmáhá jízda na kolečkových bruslích?
Hejduk: „Úplně jednoduše. Zdravý životní styl, aktivní pohyb široké veřejnosti, oblíbenost venkovních sportů,  pohyb na čerstvém vzduchu a v neposlední řadě rozšiřování in-line stezek nejen v Hradci Králové a okolí.“

Dobře. Poraďte, jak má postupovat úplný začátečník, když si chce pořídit kolečkové brusle?
Hafner: „Pomineme-li fakt, že každého musí zaujmout už design brusle, je důležité především to, aby měla správnou velikost a byla pohodlná. Začátečník by měl začít s menším rozměrem koleček, která ovlivňují rychlost i vlastní ovladatelnost. Po získání jistoty je možné přejít na větší kolečka, s čím některé modely počítají a mají pro výměnu koleček přizpůsobený podvozek.“

Kam pro brusle zajít? Do specializovaného obchodu nebo stačí nákup v marketu?
Hafner: „Na to je jednoduchá odpověď –  všem doporučujeme specializované  prodejny. Proškolená odborná obsluha nabízí širokou škálu bruslí od fitness, speed, agressiv až po in-line hokej a nordic. Samozřejmostí je záruční a pozáruční servis, je tu dostupnost náhradních dílů, což v marketech není možné.

Stačí koupit brusle a vyrazit, nebo je nutné dbát na pořízení dalšího vybavení?
Hejduk: „V dnešní době, kdy se třeba vedle lyžování či cyklistiky  zrychluje právě bruslení na in-linech, je velmi důležité dbát na bezpečnost. Nejdůležitější je ochrana hlavy, ale vedle helmy doporučujeme také chrániče zápěstí, kolen a loktů. V poslední době se hodně začaly používat hlavně u začátečníků a dětí vnitřní kraťasy s chrániči. Trendem jsou ledvinky s lahví a výstražným světlem, zvonky a blikátka na prsty či funkční prádlo.“

Musí bruslař dbát na servis a údržbu? Zvládne ji sám nebo je nutné to svěřit odborníkům?
Hafner: „Jistě! Servis a údržba bruslí musí být nedílnou součástí bruslení. Je to stejné jako například s autem nebo kolem… před každou jízdou by si měl bruslař zkontrolovat stav koleček a utažení šroubů v podvozcích. Ostatní opravy nebo výměny by ale měl raději  radši nechat na servisech k tomu určených. V našich provozovnách – při koupi nových bruslí – mají zákazníci vždy první servis zdarma a další pak za zvýhodněnou cenu. Samozřejmě servisujeme i brusle, které nejsou zakoupeny u nás.“

V dnešní době, kdy jde vývoj v tomto směru rychle dopředu, asi každý bruslař  klade důraz  především na jízdní komfort, že?
Hejduk: „Pochopitelně. Proto jsou brusle velice pohodlné, aniž by kvalitním polstrováním byla negativně ovlivněna jejich hmotnost. Jízdní komfort však nezávisí jen na pohodlné botě, ale také na kvalitním odvětrání boty a osazení – podvozku, ložisek apod. Na tyto vlastnosti se může zákazník u všech bruslí, které prodáváme, spolehnout, můžeme tedy doporučit i nákup přes e-shop.
Velkou přednost vidíme v možnosti si brusle vyzkoušet na našich testovacích akcích, které pořádáme jak na in-line stezkách, tak i nejrůznějších sportovních akcích. Nejbližší testovací akce bude při Tunning srazu na letišti v Hradci Králové  v sobotu 28. dubna.“

Už jsme se o tom sice v předcházejících řádcích několikrát zmínili, ale mohl byste být konkrétnější a prozradit některé nejžhavější novinky?
Hejduk: „Netrpělivě očekávaná je kolekce bruslí Virus, což je zcela nový koncept modelové řady. Další novinkou je značka Shaun White zahrnující skateboardy, koloběžky a chrániče, designované a vyvíjené Shaunem Whitem, několikanásobným vítězem X-Games, který tuto značku sám reprezentuje. Skateboard, který prodáváme, je totožný s tím, se kterým Shaun na těchto prestižních závodech soutěžil.
Tím bych rád v závěru rozhovoru zdůraznil, že nabídka není omezena jen na brusle a stále se rozšiřuje. Doporučuji proto www.powerslide.cz, kde zájemci najdou vše, co je v této stále se rozvíjející sportovní oblasti potřebné.“   (df)