Na slavnostním galavečeru (viz rámeček) dojde mj. i k vyhlášení čtenářské ankety Hvězda Hradeckého deníku, kde o výsledcích rozhodnete vy. Svého favorita uveďte do kuponu, který doručte do 2. února do redakce Hradeckého deníku (Kladská 17, 500 03 HK, heslo: Sportovec roku). Vítězem se stane jednotlivec či kolektiv, který získá nejvíce hlasů. Nominace je na www.hradecky.denik.cz a také vychází některé dny v novinách.

O projektu NSR

Populární anketa Nejúspěšnější sportovec roku slaví kulaté narozeniny. Ve spolupráci Deníku, ČUS, krajů a měst pod pořadatelskou taktovkou agentury Sport action se koná už podvacáté. V řadě okresů však její historie sahá o řadu let a někde dokonce desítek let dále.

Série slavnostních vyhlášení tradičně odstartovala v Jihočeském kraji a pak následně v dalších 40 okresech v rámci slavnostních večerů se dozvíme krále sportovců pro rok 2017.

Partnery projektu jsou opět nejsilnější hráči ve svých odvětvích. Generálním partnerem je Česká spořitelna a 20. ročník ankety vítá opět mezi partnery sázkovou kancelář Fortuna. Ta se do ní vrací po 12 letech.

„Fortuna je tradiční partner sportu nejen na vrcholové reprezentační úrovni. Stejně tak se dlouhodobě a intenzivně věnujeme i regionálnímu a výkonnostnímu sportu, který, ačkoliv by si pozornost zasloužil, často zůstává trochu v zákrytu záře reflektorů. Jsme proto velmi rádi, že můžeme spojit naši značku s tradiční anketou, která alespoň jednou ročně ocení úspěšné sportovce napříč všemi regiony nejen z řad úspěšných profesionálů, ale i méně známých talentovaných nadějí,“ zdůvodnil zapojení do projektu ředitel marketingu sázkové kanceláře Fortuna Jan Dobiáš.

Velkou roli Fortuny v jubilejním ročníku potvrzuje za pořádající agenturu Sport Action její jednatel Radek Šilhan. „Pro mě je Fortuna srdcovka, v jejich řadách jsem strávil osm krásných profesních let. Vím, jaký má vztah ke sportu a rovněž vím, že má snahu sportovnímu prostředí pomáhat. Je to běžné všude ve světě a mám radost, že i my máme tak silného partnera.“

Galavečer ve středu 7. února
Hradec Králové - Slavnostní galavečer, v rámci kterého dojde k vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2017 města Hradec Králové, se uskuteční ve středu 7. února od 18h v sále hradecké Filharmonie.

Během podvečera bude oceněno 10 nejlepších jednotlivců, 3 kolektivy, hendikepovaní sportovci, dobrovolní trenéři (cvičitelé), jedna osobnost bude uvedena do Síně slávy a bude udělena Cena Fair play. Zároveň bude vyhlášena Hvězda Hradeckého deníku.

Akci bude moderovat Radek Šilhan. Chybět nebude bohatý doprovodný program. Vstupné je zdarma! Lístky budou k dispozici v budově Královéhradecké ČUS (Habrmanova ul., tel. 604 571 185, e-mail: fridrichova@cushk.cz).