VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čtenáři, zvolte svoji sportovní Hvězdu Deníku

Královéhradecko - Je tu anketa Nejúspěšnější sportovec Královéhradeckého kraje roku 2016.

10.3.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Deník/ Luboš Jeníček

Čtenáři, zvolte svoji Hvězdu Deníku v anketě Nejúspěšnější sportovec Královéhradeckého kraje roku 2016. Tradiční vyhlášení pořádá KHKO ČUS ve spolupráci s Královéhradeckým krajem, agenturou Sport Action a Deníkem. Svého favorita uveďte do originálního anketního kuponu (kopie nebudou uznány), který doručte nejpozději do 19. března 2017 na adresu Hradeckého deníku. Hvězdou Deníku se může stát jednotlivec nebo kolektiv, který získá nejvíc hlasů.

Jednotlivci dospělí

Michal DESENSKÝ, atletika, Sokol Hradec Králové, 1. místo na MČR mužů v hale (400 m), 4. místo ve finále ME se štafetou ČR (4x 400m), 3. místo na MČR mužů na dráze (400 m).

Václav FEJFAR, motorismus, Autoklub Bohemia Jičín, 1. místo na ME v divizi Touring Autocross(plechová auta).

Pavel JANEČEK, plavání, TJ Delfín Náchod, účast na OH v Riu, na MS v Kanadě a na ME v 50 m bazénu, 2x 1. místo na letním MČR (200 a 400 m poloh), 2x 1.místo na zimním MČR (200 a 400 m poloh), 2x 2. místo na letním i zimním MČR (200 m mot., překonal rekord ČR na 200 m poloh. – 2:01.72).

Jakub KLAUDA, thajský box, Spartak Trutnov, 1. místo na ME Muay Thaj, 3. – 4. místo v SP, reprezentant ČR, několik vítězstvína mezinárodních turnajích.

Denisa KOSOVÁ, orientační běh, OK 99 Hradec Králové, 1. místo na Akademickém mistrovství – sprint, 2x 2. místo na Akademickém mistrovství – člen štafety.

David KOSTELECKÝ, sportovní střelba – trap, SSK Dukla Hradec Králové, 4. místo na OH v Riu, 8. místo v SP v Riu, 2. místo na ME jako člen družstva, 1. místo na MČR jako člen družstva.

Pavel KUBÁT, orientační běh, OK 99 Hradec Králové, 2. místo na Akademickém mistrovství – krátká trať.

Jaroslav KUDRNA, lední hokej, Mountfield Hradec Králové, člen týmu mužů, který byl 5. v extralize.

Miroslav PACÁK, sportovní střelba – skeet, SSK Dukla Hradec Králové, 1. místo na MČR jednotlivců, 1. místo na MČR jako člen družstva.

Jan PETRŽELA, orientační běh, OK 99 Hradec Králové, 3. místo na ME jako člen štafety, 2. místo na Akademickém mistrovství světa – člen štafety (sprint).

Stanislava PRECLÍKOVÁ, skiboby, Skibob klub Dobruška, 1. místo na MS v celkovém hodnocení, 1. místo v celkovém hodnocení SP, 3x 1. místo ve SP, 5x 2. místo ve SP z 8 závodů.

Leoš ROUŠAVÝ, kvadriatlon, SK RN Hradec Králové, 3. místo na MS v Maďarsku, 4. místo na ME na Slovensku, 2. místo ve SP v Německu, 3. místo ve SP v Německu, 5. místo ve SP v ČR, 4. místo v celkovém hodnocení SP.

Pavla SCHORNÁ MATYÁŠOVÁ, atletika, TJ Maratonstav Úpice, 1. místo na MČR žen, 4. místo na ME žen, l3. místo na MS žen – vše v běhu do vrchu, 2. místo na MS s družstvem žen ČR v běhu do vrchu, 3. místo na ME s družstvem žen ČR v běhu do vrchu.

Miloš SLAVÍČEK, sportovní střelba – skeet, SSK Dukla Hradec Králové, 2. místo v SP – člen družstva, 1. místo na MČR – člen družstva.

Jan SYCHRA, sportovní střelba – skeet, SSK Dukla Hradec Králové, 3. místo na ME – člen družstva mix s L. Jahodovou, 5.místo na ME, 2. místo s družstvem, 8. místo v SP.

Pavel TOMEŠ, džódó, TJ Sokol České Meziříčí, 3. místo na ME v kategorii Mudan.

Jednotlivci mládež

Sportovci do 15 let:

Mikuláš Rudolf COGAN, plavání, SPK Delfín Jičín, 3x 1. místo ve volném stylu (200, 400, 800 m), 2x 1. místo se štafetou 4x 5O m PZ a 4x 5O m VZ – vše v Poháru ČR.

Klára HÁZOVÁ, mažoretkový sport, AC Hip Hop Hradec Králové, 1. místo na ME v kateg. solo POM POM senior, 5. místo na MS v kateg. solo POM POM senior, jako členka družstev: 3. místo na MS POM POM junior, 4.místo na MS duo-trio POM POM senior, 3. místo na MČR druo-trio POM POM senior.

Michal JERMAN, plavání, TJ Delfín Náchod, 1. místo na letním MČR (200 m VZ), 2. místo na letním MČR (500 m VZ), 2x 3. místo na MČR (100 m VZ letní i zimní) – vše jako mladší žáci.

Beata REGULIOVÁ, karate, SK Karate Vrchlabí, 1. místo na MČR kumite ml. Žákyň, 3. místo v celkovém hodnocení Národního poháru v kumite ml. žákyň.

Adéla SÁDLOVÁ, atletika, SK Nové Město nad Metují, 1. místo na MČR žákyň na dráze (800 m), 2. místo v mezistátním pětiutkání žákyň na dráze (600 m).

Kateřina ŠIMŮNKOVÁ, moderní gymnastika, TJ Slavia Hradec Králové, 2. místo na MČR ve společné skladbě juniorek – členka družstva.

Sportovci od 16 do 19 let:

Vlastimil BUBEN, stolní tenis, TJ Sokol PP Hradec Králové, 2. místo na ME družstev dorostu, účastník MS dorostu, 3. místo na MČR dorostu.

Dominik HARNACH, skiboby, Skibob Dobruška, 2. místo na juniorském MS v super G, 3. místo na juniorském MS v kombinaci, 1. místo na MČR ve všech disciplinách.

Daniel KOBLÍŽEK, kanoistika – divoká voda, sjezd, TJ Lokomotiva Trutnov, 10. místo na ME juniorů klasický sjezd, 1. místo na MČR ml. Dorostu (sprint), 3. místo na ME jun. jako člen hlídky (sprint), 8. místo v celkovém hodnocení Českého poháru.

Ludmila KOTĚROVÁ, rychlostní kanoistika, TJ Černožice, 7. místo na MS v maratonu K1, 3. místo na MS člen posádky maraton K2, 5. místo na ME jako člen posádky na 500 m K4, 10. místo na MS jako člen posádky na 500 m K4.

Jaroslav LANG, sportovní střelba – skeet, SSK Dukla Hradec Králové, 1. místo na MČR juniorů, 9. místo na SP juniorů, 2. místo na MČR juniorů jako člen družstva.

Kateřina MÍLOVÁ, rychlostní kanoistika, TJ Sokol Hradec Králové, 2. místo na Českém poháru K1, jako členka posádek na MČR: 2. místo K4 500 m, 2 místo K2 200 m, 2. místo K2 5 km, 3. místo K2 500 m, 2. místo v Českém poháru K2 na 9 km.

Radovan PAVLÍK, lední hokej, Mountfield Hradec Králové, účastník MS hráčů do 18 let, člen reprezentačního družstva U 18.

Lada PEJCHALOVÁ, atletika,TJ Lokomotiva Trutnov, 1. místo na MČR žen do 22 let, 4. místo na ME juniorek, 1. místo v mezist. pětiutkání jun., 2. místo na MČR žen, 2. místo na MČR jun. – vše na dráze (výška).

Romana PTÁČKOVÁ, mažoretkový sport, AC Hip Hop Hradec Králové, 1. místo na MS kateg. solo POM POM – senior, 1. místo na MČR kateg. solo POM POM senior.

David RYBA, atletika, TJ Sokol Hradec Králové, 1. místo na MČR dorostenců na dráze (110 m př.), 2. místo na MČR dorostenců v hale (6O m př.), 3. místo na MČR dor. v hale (sedmiboj), 5. místo v mezist. čtyřutkání dor. na dráze (110 m př.), 4. místo v rozběhu na ME dor. (110 m př.).

Martin STŘÍBRNÝ, sportovní střelba – trap, SSK Dukla Hradec Králové, 1. místo na MČR dorostenců, 1. místo na MČR jako člen družstva doubletrap.

Jakub ŠÍPEK, fotbal, FC Hradec Králové, člen reprezentačního družstva do 17 let, nejlepší střelec I. celostátní ligy dorostu (podzim 2016).

Filip TŘEBEŠKA, zápas, Sokol Hradec Králové, 1. místo na MČR kadetů ve váze do 74 kg, 2. místo na GP v Mnichově.

Daniel VANDAS, orientační běh, OK 99 Hradec Králové, 1. místo na ME dorostu, 1. místo na MČR dorostu (oboje klasická trať), 1. místo na MČR dorostu – člen družstva.

Kolektivy dospělí

Cheeky Cheerky, mažoretkový sport, družstvo žen-senior, 3. místo na MS v kateg. POM POM senior, 1. místo na MČR v kategorii cheerleaders dospělí.

FC Hradec Králové, fotbal, tým mužů, postup do I. ligy.

Park Golf Club Hradec Králové, golf, družstvo žen, 1. místo v lize žen a postup do extraligy.

Mountfield Hradec Králové, lední hokej, tým mužů, 5. místo v extralize – sezona 2015/16.

SSK Dukla Hradec Králové, sportovní střelba – skeet, smíšené družstvo (Jan Sychra a Libuše Jahodová), 3. místo na ME.

SSK Dukla Hradec Králové, sportovní střelba – skeet, tříčlenné družstvo (Pacák, Slavíček, Málek),1. místo na MČR v soutěži družstev.

SSK Dukla Hradec Králové, sportovní střelba – trap, tříčlenné družstvo (Kostelecký, Hojný, Daněk),1. místo na MČR v soutěži družstev.

Kolektivy mládež

Cheeky Cheerky, mažoretkový sport, kadetky POM POM, 2. místo na MS v kategorii POM POM, 1. místo na MČR v kategorii cheerleaders (děti), 2. místo na MČR v kategorii POM POM děti.

FC Hradec Králové, fotbal, žáci U14, 1. místo v Poháru mládeže (Ondrášovka Cup 2O16), l. místo v České lize – podzim 2016.

OK 99 Hradec Králové, orientační běh, družstvo dorostu, 1. místo na MČR smíšených družstev, 1. místo v celostátní lize smíšených družstev, 1. místo na MČR sprintových štafet smíšených družstev.

Spartak Trutnov, teamgym, družstvo 9 děvčat do 11 let, 2. místo na mezinárodním MČR. První místa na několika republikových závodech.

SPK Delfín Jičín, plavání, jedenáctiletí chlapci, 2x 1. místo v Poháru ČR ve štafetě 4x 50 m poloh a 4x 50 m volný způsob.

TJ Sokol Hradec Králové, basketbal, mladší žákyně, 1. místo na MČR.

TJ Sokol Hradec Králové, basketbal, minižákyně, 1. místo na MČR nejmladších žákyň.

TJ Sokol PP Hradec Králové, stolní tenis, družstvo starších žáků, 2. místo na MČR družstev, družstvo se zúčastnilo extraligové soutěže.

Trenéři profesionální

Aneta Brindová, mažoretkový sport, AC Hip Hop Hradec Králové.

Jaroslav Krejcar, golf, Park Golf Club Hradec Králové.

Michal Lebeda st., stolní tenis, TJ Sokol PP Hradec Králové.

Petr Luštický, sportovní střelba – skeet, SSK Dukla Hradec Králové.

Trenéři dobrovolní

Jaroslava Grohová, skyrunning, TJ Spartak Vrchlabí.

Karel Raich, cykloznačení, KČT Dvůr Králové.

Pavel Reich, rychlostní kanoistika, TJ Černožice.

Eva Rudolfová, sportovní gymnastika, Spartak Turnov.

Zuzana Špačková, mažoretkový sport, AC Hip Hop Hradec Králové.

Michaela Valášková, golf, Park Golf Club Hradec Králové.

Eliška Vichtová, sport pro všechny, TJ Nové Město nad Metují.

Handicapovaní

Dalibor HAVELKA, lyžování, Lvíčata Dolní Lánov, 3. místo na MS v lyžování -člen štafety (mentálně postižený), 2x 7. místo na MS v lyžování – volná tech. a sprint, 7. místo na MS v lyžování (7 km klasicky),

Denis MURGOŠ, cyklistika a lyžování, Lvíčata Dolní Lánov, 3. místo na MS v lyžování-člen štafety (mentálně postižený), 2x 2. místo na MS v cyklistice – časovka a závod na 60 km, 2x 8. místo na MS v lyžování – sprint a 9 km volnou technikou, 9. místo na MS v lyžování – 7 km klasicky.

Tomáš PROUZA, golf, Park Golf Club Hradec Králové, 1. místo v mezinárodním MČR podle zdravot. postižení (roztroušená skleróza), 3. místo na mezinárodním MČR – ze všech druhů postižení, účast na ME jednotlivců.

Ondřej SEDLISKÝ, tenis, SK Integra Hradec Králové, 2. místo na MS ve dvouhře (mentálně postižený), 3. místo na MS ve čtyřhře, 1. místo na MČR ve dvouhře.

Jiří SOUKUP, stolní tenis, TJ Jičín, 2x 1. místo na MČR ve dvouhře a čtyřhře (amputace nohy nad kolenem), člen vítězného družstva TJ Jičín v Lize bez barier.

Reprezentace kraje

Ondřej FEJFAR, atletika, AK Kroměříž a Spartak Vrchlabí, bydliště Vrchlabí, 2. místo na ME mužů v běhu do vrchu - člen družstva ČR, 13. místo na ME mužů v běhu do vrchu, 2. místo ve SP mužů ve skyrunningu, 5. místo v celk. hodnocení SP ve skyrunningu, 9. místo na MS mužů ve skyrunningu.

Tomáš NEVĚČNÝ, basketbal na vozíku a handbike, WSP Pardubice, bydliště Hradec Králové. Basketbal: 2. a 3. místo na různých turnajích. Handbike: 3. a 6. místa v různých pohárech, člen reprezentačního týmu.

Michal MATĚJOVSKÝ, motorsport, Český tým Buggyra, bydliště Hradec Králové, 5. místo v mistrovství Číny v závodech tahačů.

Kolektiv značkařů Krajského svazu turistiky, značkaři KČT. Kraj je rozdělen do 7 obvodů, starají se o značení krajských cest, cest pro pěší, pro cyklotrasy a tras pro vozíčkáře. Starají se o vyškolení nových značkařů. V kraji je 126 cyklotras s délkou 2066 km.

Medailisté na zimní ODM 2016:

Johana HRADILOVÁ, akrobatické lyžování – skikros, starší žákyně, TJ Loko Trutnov, 1. místo na ZODM,

Alena LABAŠTOVÁ, alpské lyžování, mladší žákyně, Racing tým Pecka, 3x 1. místo na ZODM (slalom, obří slalom, vyřazovací závod).

Anna KULHÁNKOVÁ, biatlon, mladší žákyně, KB Krkonoše-Vrchlabí, 1. místo na ZODM v závodě s hromadným startem na 4 km.

Zuzana ZÁLABSKÁ, biatlon, starší žákyně, KB Krkonoše-Vrchlabí, 1. místo na ZODM v rychlostním závodě na 4 km.

Družstva:

Krajský výběr, lední hokej, žáci z oddílů Mountfield HK a HC Krkonoše, 2. místo na ZODM.

Krajský výběr, klasické lyžování, žákyně (Baráková, Dohnálková, Leblochová), 2. místo na ZODM ve štafetě na 3x 2 km klasicky.

Osobnosti KSO

Václav Horák, KČT Nová Paka, krajský svaz KČT.

František Karlík, Sokol Hradec Králové, KHKO ČUS.

Lubomír Kittner, Mountfield Hradec Králové, krajský svaz ledního hokeje.

Eva Víšková, TJ Meteor Hradec Králové, Česká ASPV.

Libuše Zedníková, TJ Lokomotiva Pardubice, sportovní gymnastika.

Vyhlášení 28. března v hradeckém Aldisu

Adresa pro zaslání
Vyplněné anketní lístky zašlete nebo osobně doručte do 19. března do redakce Deníku:
Hradecký deník, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové
Heslo: „Sportovec roku"

Slavnostní vyhlášení ankety o Nejúspěšnějšího sportovce Královéhradeckého kraje za rok 2016 se uskuteční v úterý 28. března 2017 od 19 hodin v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Záštitu nad akcí převzali hejtman Jiří Štěpán a primátor města Zdeněk Fink. Galavečerem bude provázet Radek Šilhan. V doprovodném programu se diváci mohou těšit na netradiční artistická vystoupení, své umění předvedou i sportovci z kraje.

Autor: Redakce

10.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Štefek.
1

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Leoš Heger

Leoš Heger z Topky poslancem nebude: Jsem odolný

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Lídr Pirátů v královéhradeckém kraji Martin Jiránek (39) není v politice nováčkem. Působí jako trutnovský zastupitel i jako zastupitel Královéhradeckého kraje. Nově však zasedne také ve sněmovně, kam se s Piráty probojoval v právě skončených volbách.

Ve Dvoře Králové přivítali hrocha. Znovu přijel z Německa

Královéhradecko, Dvůr Králové - Samec Mike přijel v úterý do Zoo Dvůr Králové, aby tu doplnil dvě stávající samice Hulu a Monu. Přijel z německého Stuttgartu i s ošetřovatelem, který mu v prvních dnech v krytém zimovišti vypomůže s aklimatizací. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení