Jedna z nejnavštěvovanějších sportovních akcí ve východních Čechách slibuje nabitou zahraniční konkurenci. Lepší evropské jezdce na přírodních silničních okruzích v Česku neuvidíte! V rámci seriálu IRRC, tedy neoficiálního mistrovství Evropy, totiž do Hořic zavítají jména jako jsou Danny Webb, Davey Todd, Matthieu Lagrive či Laurent Hofmann.

A především na královskou kubaturu superbike se těší většina domácích fanoušků. Ti poženou za vítězstvím domácího pilota Marka Červeného, avšak konkurence v podobě britských jezdců Todda, Webba, Němce Gramse a Fina Kostama slibuje fantastický sportovní zážitek.

„Chtěl bych skončit výš než vloni, ale nic neplánuji, stát se při závodě může všechno,“ řekl Červený, jenž v minulé sezoně skončil na domácí trati dvakrát třetí. A letos to bude ještě těžší. Do špičky totiž přibyl Davey Todd, jezdec z Ostrovů, který celkově vede a v Hořicích se představí poprvé. Červenému zatím patří čtvrté místo, ale na druhého Kostama a třetího Gramse ztrácí jen nepatrně.

„Todd pojede určitě skvěle, ale v Hořicích se většinou napoprvé nevyhrává,“ dodává Červený. Mimo něho se o bednu budou chtít v nejsilnější třídě porvat další Češi. Především Kamil Holán má hořickou trať parádně načtenou.

Ten se o závodním víkendu představí i v kubatuře slabších supersportů, kde by si to mohl o vítězství rozdat s Matthieu Lagrive . Zkušený Francouz dokázal Holána porazit na květnových Zatáčkách a trať už zná také skvěle. V seriálu IRRC vede před belgickým pilotem Laurentem Hoffmanem o 26 bodů a dá se očekávat, že v Hořicích svůj náskok navýší. Hoffman mu však rozhodně nedá nic zadarmo.

S Hoffmanem se pojí pro Hořice také zajímavý příběh. Během celého závodního víkendu ho zde bude natáčet belgická televize pro film z road racingového prostředí.

Chybět nesmí závody klasiků

Ale Česká Tourist Trophy, to jsou především historické motorky, které v Hořicích v srpnu nesmí chybět. Rozděleny budou hned do pěti tříd a pojedou tří závody. Dočkají se i milovníci populární třídy Side, která celý závodní víkend uzavře.

Zajímavý program si organizátoři připravili už na pátek, kdy v prostorách hořického zámku proběhne od 16 hodin autogramiáda závodníků letošní České Tourist Trophy. Příznivci motorsportu se mají na co těšit.

Ilustrační fotografie.
Příprava pokračuje, v Jičíně se hraje Zepos cup

Program ČTT

Sobota 17. 8. 2019
8.30 – 12.45: 1. měřené tréninky
13.30 – 16.45: 2. měřené tréninky

Neděle 18. 8. 2019
9.15 – 1. závod SSP
10.15 – Klasik 175+250
11.15 – 1. závod SBK
12.15 – Klasik 350
13.30 – 2. závod SSP
14.30 – Klasik 500+750
15.30 – 2. závod SBK
16.30 – Side