Hlavním bodem čtvrtečního odpoledne bude Cena dostihového klubu –– Velká cena Itálie – Memoriál Carla Biffiho. Na startovní listině dostihu I. kategorie na 4500 metrů je deset koní. Většina z nich má již dostatek zkušeností s pardubickou dráhou. Nejlepších výsledků zde v minulosti dosahovali Tresh (ž. Línek), Mr. Land (ž, Bartoš), L´amour (ž. Myška), Hirsch (ž. Andrés) a Sonoda (ž. Faltejsek).

Velice známý Tresh zde dvakrát zvítězil v těžkých dostizích, ale loni utrpěl zranění a na dráhu se vrací po téměř roční přestávce. Uvidíme, zda naváže na svoji předchozí výkonnost. Dalšími koňmi na startu hlavního dostihu jsou My Best Risk (žk. J. Váňa), který však běhá převážně v Itálii. Zbývající koně mezi favority nepatří, ale mohou překvapit. Jsou to: Lakreg (Mátl), Longar (Urbánek), Bandyta (Sedlář) a Roosevelt (ž. Stromský). Posledně jmenovaný má rovněž hodně startů v Itálii, dokonce má za sebou dva starty v prestižní Grand Premio Merano na 5000 metrů pod žokejem Stromským. Předloni byl třináctý, loni dvanáctý.

Tento dostih se poběží jako šestý v pořadí se startem v 15.55 hodin. Dobrou úroveň slibují i rámcové dostihy, alespoň soudě podle jejich obsazení. Vždyť na startu bude i předloňský vítěz Zlatého poháru Vulkán, vysoký kredit mají dále Aljaška, Mikeila, Sullivan, Life Is Life a další. Na startovních listinách je zapsána i řada nováčků, mimo jiné i loňský korunní princ klasických dostihů pro tříleté koně Charley, dále nadějní Golddrun, Meritamon, Ignacio a další…

První dostih bude odstartován ve 13 hodin.