Už pohled do sestavy Královských sokolů ledacos napovídal. Na sever vůbec neodcestovali zraněný Pavlovič a nemocný Šoula, navíc ve druhé čtvrtině odstoupil kapitán Ondřej Peterka (zlomený nos) a ve třetí periodě se vyfauloval Pešakovič.

Přesto se Hradec v prvním poločase držel, prohrával pouze o tři body. Ale po třetí čtvrtině rozdíl ve skóre narostl na šestnáct, čímž bylo prakticky rozhodnuto.

Negativa: ztráty, obranný doskok, agresivita

„Trápily nás ztráty, s dvaadvaceti takový zápas vyhrát nejde. A také obranný doskok. Zaostávali jsme v agresivitě, nevyhráli jsme žádný souboj navíc. Zkrátka celé utkání se vyvíjelo v náš neprospěch,“ konstatoval hradecký kouč Lubomír Peterka.

„V Děčíně se hraje špatně, jakmile domácí zapnou válečnický motor, nejde to zastavit. Řezali nás, bolelo to. Musíme být koncentrovaní a bojovat celý duel, ne vypnout v úvodu druhé půle,“ podotkl David Škranc, křídlo Sokolů.

Sokoli se znovu potýkají s marodkou

Východočeši se před zápasem o všechno znovu potýkají s marodkou. Bude důležité, koho se jim podaří uschopnit. „Opět se může jít do dramatické koncovky. Věřím v naši zkušenost. Myslím, že rozhodne nasazení a odhodlání,“ řekl trenér Hradce.

Úspěšnější tým z dnešní bitvy postoupí do čtvrtfinále play off, kde na něj čeká mistrovský Nymburk. Pro poraženého sezona skončí.