Východočeši skončili v základní části na výborném pátém místě. Především v posledních týdnech nabrali výbornou formu a byli postrachem pro soupeře. Možná i proto nefigurovali svěřenci trenéra Tomáše Pokorného ve výběrech Kladna, brněnských Bulldogs a ani Ústí.

„Upřímně řečeno jsme to tak trochu čekali. Myslím si, že to reflektuje naši vzrůstající formu z konce základní části. Uvědomujeme si, že každým zápasem získáváme cenné zkušenosti a jsme rádi, že mají naše výkony vzestupnou tendenci,“ přikyvuje Heger.

Čtvrtfinále play off

Panthers Otrokovice - FbC Respect Hradec Králové

1. zápas: sobota 2. března, 18:00, SH Štěrkoviště Otrokovice
2. zápas: neděle 3. března, 16:00, SH Štěrkoviště Otrokovice
3. zápas: sobota 9. března, 17:00, SH Třebeš
případný 4. zápas: neděle 10. března, 17:00, SH Třebeš
případný 5. zápas: úterý 12. března/středa 13. března, SH Štěrkoviště Otrokovice

Hradec zbyl na Otrokovice a dojde tedy na souboj čtvrtého s pátým. Vzájemná bilance obou čtvrtfinálových soků je vyrovnaná. První zápas vyhrály na konci září na soutoku Labe a Orlice 6:3 Otrokovice. Respect se zase radoval 1. prosince venku, kde zvítězil 5:4 po nájezdech.

„Otrokovice jsou velmi kvalitním a nepříjemným soupeřem, o čemž jsme se přesvědčili v obou zápasech základní části. Jejich hra je založená především na precizní obraně, proto málo inkasují. Zároveň mají dva produktivní útočníky, kterým pro vstřelení gólu stačí trochu volného prostoru. A směrem do play off mají s podobnými sériemi mnoho zkušeností,“ upozorňuje hradecký kapitán.

Tomáš Pokorný (v kšiltovce), trenér florbalistů Hradce Králové
Historická sezona Hradce: Spokojenost, ale končit ještě nechceme, říká Pokorný

A k silný stránkám Panthers dodává: „Jejich hráči jsou velmi disciplinovaní a málokdy se nechají vyloučit. Pak ty zkušenosti. Otrokovice hrály nejvyšší ligu ještě loňský rok a dokážou zvládat důležité herní situace.“

Jak mohou tedy florbalisté z města pod Bílou věží uspět? „Troufám si tvrdit, že máme vyrovnané všechny tři lajny a kvalitní náhradníky. Naproti tomu Otrokovice mají soustředěnou sílu do prvních dvou formací. Vnímám, že šířka kádru může být v sérii jedním z hlavních faktorů. Slabinou Otrokovic jsou i nepříznivá procenta v oslabení, tedy pokud se do nich dostanou,“ usmívá se Heger.

Vrchol veleúspěšné sezony je tady a Hradečtí se ho nemůžou dočkat. „Kdo by se netěšil? Už také vyhlížíme domácí zápas a doufáme, že nás bude hnát plná tribuna diváků,“ uzavírá.

Kompletní informace o play off 1. ligy zde.