Jezdec královéhradecké formace PSK Whirlpool–Author se stal mistrem České republiky

Sám se přitom postavil po boku svých parťáků na stupně vítězů: vedle svého zlatého Martina Mareše a bronzového Vojtěcha Dlouhého. Aby toho nebylo málo, čtvrtý skončil obhájce loňského prvenství Petr Benčík a šestý dorazil do cíle Tomáš Bucháček.

Po polovině trati se do úniku vydala šestičlenná skupina, ve které byl právě Martin Mareš. „Většina jezdců čekala, co budeme dělat. Pro nás to nebylo lehké. Proto jsme chtěli, aby se vytvořila podobná skupina,“ poznamenal Mareš.

Závodník královéhradecké stáje poté svým nástupem skupinu roztrhal a pokračoval už jen s příbramským mladíkem Kratochvílou a Slovákem Vyšnou. V závěru však oběma ukázal záda a dojel si suverénně pro titul. „Určitě je to největší úspěch. Mistrovský trikot se nerozdává jen tak. Je to sen každého cyklisty. Jsem rád, že mně to vyšlo,“ pronesl radostně Mareš.

Velkým překvapením byl bronz Vojtěcha Dlouhého, který do cíle přivedl hlavní pole. „Kdyby mi někdo řekl, že takhle pro mne dopadne mistrák, klepal bych si na čelo,“ kroutil nevěřícně hlavou šťastný Dlouhý.

Kategorii do 23 let opanoval Jakub Kratochvíla z CK Windoor´s Příbram. Nejlepší z jezdců PSK byl čtvrtý Jakub Danačík.

Whirlpool měl zastoupení i v závodě s hromadným startem na mistrovství Německa (Sinkewitz, Friedemann, Hondo a Schulze). Nejlepší byl třináctý Patrik Sinkewitz.