Řeč je o německém spurterovi v barvách hradecké cyklistické stáje PSK Whirlpool-Author, který v závodě Kolem Turecka získal ve druhé etapě stříbro a ve třetím díle suverénně zvítězil.

Čím to, že jste se z prvního letošního triumfu ani příliš neradoval?
Není to moje první a doufám, že ani poslední prvenství mezi profesionály, takže emoce po závodě nebyly tak silné jako při mém prvním vítězství. Navíc, je to přece moje práce. Vy také máte radost, když se podaří třeba pěkná fotka, ale taky přitom neskáčete dva metry vysoko. (zasměje se) Rozhodně však nechci zastínit, že radost mám velkou. Finiš se mi totiž podařil perfektně. Kdo ho viděl, tak ví, že jsem si to pořádně užil.

Jak probíhal samotný závěr vítězné etapy?
V posledních třech kilometrech se dopředu prodral kolega Matthias Friedemann a začal mi rozjíždět spurt. Šel jsem za ním z výborné páté pozice. Posledních tři sta metrů už bylo jen mých.

V týmu je čerstvě i další skvělý spurtér Danilo Hondo. Jak jste se před finišem dohodli? Nemáte strach, že si budete navzájem lézt do zelí?
S Danilem jsme byli domluveni, že pokud do cíle pojede celý peloton a finiš bude na lokty, tak do toho půjdu já. Naopak, pokud by se vytvořila menší skupina, patřilo by to jemu. Spolupracujeme kolektivně a na trati se všichni domlouváme. Záleží totiž také na aktuálním stavu. Rozhodně žádná rivalita není na místě. Jsme jeden tým.

V Turecku jste byl již dvakrát na stupních vítězů. Bylo vůbec něco podobného v plánu?
(rezolutně) Nikdo se snad závodů nejezdí jen zúčastnit. Vždycky chceme vyhrávat. Tenhle etapák znám z loňska. I tehdy jsem tu dokázal zajet. Vím, kde jsem udělal chyby, které nechci opakovat. Teď jsem si věřil mnohem více.

Můžeme tedy ještě do neděle očekávat další podobný úspěch?
Určitě není všem dnům konec. Možné je všechno.