Ani tentokrát však nebyl královéhradecký tým kompletní, neboť Tomáš Kalojíros absolvoval ve stejném termínu individuální přípravu na Mallorce.

Jak potvrdil trenér Otakar Vávra celá příprava ve Španělsku proběhla až nad očekávání dobře. Některé závodníky bylo dokonce nutné brzdit z důvodu vysoké intenzity v trénincích. Plány občas komplikoval silný vítr, který znepříjemňoval tréninkové podmínky, ale před ním se jezdci schovávali v kopcích, o které v lokalitě nedaleko Alicante není nouze. Tam také tým uzavřel poslední mikrocyklus před odletem zpět do České republiky.

Nepříjemnou událostí pobytu ve Španělsku bylo nedání přednosti řidiče, který následně srazil Tomáše Hunala. Ten střet s vozidlem naštěstí odnesl pouze odřeninami a naraženým stehnem. Celou událost vyřešila místní policie.

Kontinentální tým je novou zkušeností pro polskou naději Premyzslawa Kasperkiewicze, který přišel z nizozemského týmu Jong de Renners. „Jsou za mnou první měsíce v Bauknecht Author a musím potvrdit, že se má očekávání naplnila. Oproti předchozímu angažmá je zde vše perfektně zajištěno od A až do Z. Vybavení, které máme k dispozici, je perfektní. Spokojený jsem s kolem, které je tuhé a pohodlné. Skvělé je i oblečení, které podle mého názoru drží krok se světem. Zanedlouho bych se měl představit na prvních závodech v Chorvatsku, kde bych chci ukázat vedení týmu, že jsem byl správnou volbou," uvedl polský jezdec kategorie do třiadvaceti let.

Další pasáž aktivit cyklistů Bauknecht Author již bude také ve znamení ostrých závodních startů. Jedna část týmu se přesune na Tour de Taiwan, druhá na chorvatskou Istrii, kde se pojede tradiční série závodů.