Prakticky celý únor se cyklisté připravovali ve španělském Salou. Po běžkařském soustředění, které se uskutečnilo v průběhu ledna v Krkonoších, absolvoval kompletní tým tréninkové jednotky sto kilometrů jižně od Barcelony.

Jezdci vyráželi za tréninkovými dávkami do jižní části Iberského pohoří. Zaměřovali se zde zejména na základní objemy, silovou vytrvalost a intenzity v kopcích. Stranou však nezůstávala ani příprava na časovky. Denně tým absolvoval zhruba 150 – 230 kilometrů.

„S přípravou jsem v tuto chvíli spokojen. Jsem rád, že se nám i díky stabilnímu počasí dařilo držet tréninkový plán," chválil si španělské soustředění trenér Otakar Fiala.

Do neznámého prostředí vstoupil také jeden z nováčků v týmu Tomáš Kalojíros, pro kterého bylo zázemí velkého týmu i samotná příprava velkou neznámou.

„Přestupem do týmu Bauknecht Author se mi splnil velký sen. Osobně jsem měl respekt z navýšení tréninkových dávek i třítýdenního soustředění, které jsem nikdy v takové podobě neabsolvoval. K překonání těchto obav mi pomohla i dobrá parta celého kolektivu. Věřím, že i když budu v prvním roce hlavně sbírat zkušenosti, tak budu schopen pomoci k dobrým výsledkům," řekl osmnáctiletý benjamínek.

Nováčkem v týmu Bauknecht Author je i současná trojnásobná mistryně republiky Pavlína Šulcová. Ta zatím absolvovala kompletní tréninkové dávky jako celý zbytek týmu a osobně si pochvaluje přípravu v novém prostředí.

„Přestup do tak kvalitního a navíc mužského týmu pro mě znamená zejména možnost výkonnostně růst a pod stálým dohledem absolvovat tréninkové dávky. Velkým plusem je pro mě také kompletní zabezpečení týmu od materiálního vybavení, přes servis až po masáže," uvedla jediná zástupkyně něžného pohlaví v hradecké formaci, pro níž bude prvním ostrým startem MTB závod kategorie C1 v rakouském Langenlois.   (žid)