Prvním podnikem byla jako každý rok Umag Trophy. V deštivém počasí se na start postavila šestice Bucháček, Kozubek, Hudeček, Hošek, Paďour a Maňoušek. Závod byl původně naplánován na 163 kilometry, které se měly jet v rámci třech totožných okruhů. Bohužel v průběhu závodu peloton několikrát zabloudil a závod nakonec utnula místní policie.

Bucháček se svou skupinou údajně dorazil do cíle z opačného směru, než měl. Výsledky byly podle posledních informací anulovány, ač na serveru UCI je po dvou hodinách klasifikováno třicet závodníků s Bucháčkem na 20. místě.

Chorvatské turné pokračovalo závodem stejné kategorie Poreč Trophy, který se uskutečnil v kopcovitém terénu (celkem 146 km). Zvítězil Slovinec Mugerli. Nejlepším z hradeckých jezdců byl jednatřicátý Bucháček, Maňoušek byl klasifikován na 35. místě.

Poslední součástí chorvatské přípravy byla Istrian Spring Trophy, která začala krátkým prologem v Umagu a pokračovala třemi etapami po celé Istrii. Jezdci Bauknecht Author nastoupili do závodu z plného tréninku, což bylo znát.

Nejlepším výsledkem bylo čtrnácté místo Tomáše Bucháčka z úvodní etapy. Tentýž cyklista byl také nejlepším hradeckým závodníkem v celkovém hodnocení, když skončil na šestašedesátém místě. Z prvenství se radoval Matej Mugerli ze Slovinska.

Tým Bauknecht Author nyní čekají domácí jarní klasiky (Velká cena Hlohovce a Brno – Velká Bíteš – Brno).