Na startovním poli se sešlo přes 200 závodníků a závodnic. Zároveň byl pro malé návštěvníky připraven Dětský den. Skvělou atmosféru celé akce doprovázela hradecká kapela Electrophonix.

Vše odstartoval závod v koloběhu Idea Strnadel Český pohár, jenž přilákal přes 40 závodníků z celé ČR. V napínavém finiši vyhrál Roman Matyáš z Třista60.

Závod na anglických skládacích kolech Brompton byl divácky atraktivní.Závod na anglických skládacích kolech Brompton byl divácky atraktivní.Zdroj: pořadateléNásledoval atraktivní závod Cyklospeciality Brompton Mistrovství ČR a SR. Tedy závod na anglických skládacích kolech. Letošním vítězem a zároveň republikovým šampionem se stal Jakub Polášek.

Pro malé i větší sportovce byl připraven charitativní závod Závodíme a pomáháme s Akcentou a ForActiv, jehož cílem bylo společně si zasportovat a vybrat finanční prostředky na pomoc hendikepovaným dětem. Celkem se ve startovním poli sešlo přes 80 cyklistů a společně se podařilo vybrat necelých osm tisíc korun. První v cíli byl Jan Černý.

Po charitativní jízdě se více ambiciózní závodníci utkali o prvenství Velké ceny Hradce v kategorii Hobby. První místo vybojoval Marek Vagner z týmu TFD.

Exhibiční sprint Eliminátor za účasti olympionika Tomáše Bábka.Exhibiční sprint Eliminátor za účasti olympionika Tomáše Bábka.Zdroj: pořadateléDiváci se nejvíce těšili na exhibiční sprint Eliminátor a hlavní závod Velké ceny, kterým bylo kritérium v kategorii Elite. Výzvu na účast v Eliminátoru přijal i současný nejlepší český dráhový cyklista a olympionik Tomáš Bábek. Ten nakonec ve sprintu na 50 metrů porazil svého kolegu z Akademie dráhové cyklistiky Jiřího Janoška a vyhrál.

V elitním závodě se představilo top 11 týmů z celé republiky a konkurence byla opět vysoká. Na trati se potkali závodníci mj. z těchto zvučných formací: Sparta Praha, Elkov-Kasper, Topforex ATT Investments Dukla Praha, CK Příbram či pořádající Rafkarna Idea. V dramatickém finiši zvítězil Tomáš Bárta z ATT Investments, který porazil Adama Ťoupalíka (Elkov-Kasper). Na třetím místě se umístil Vojtěch Kmínek (Favorit Brno).

Z tiskové zprávy Veroniky Hepnarové