„Cílem této tradiční charitativní akce je namotivovat se ke kvalitním výkonům, udělat něco pro své zdraví a zároveň přispět nadačnímu fondu Sport Hradec Cup. Společnými silami tak můžeme pomoct rodinám Natálky a Jiříka, které bojují s jejich nelehkým životním osudem,“ uvádí pořadatel akce Michael Nebeský.

SČÍTÁNÍ KILOMETRŮ

Princip účasti je jednoduchý. Zájemce o účast se registruje na stránkách www.jezdiapomahej.cz, kde zadá, kolik korun věnuje za každý svůj naježděný kilometr. Od 1. dubna až do 31. května eviduje své zdolané kilometry a po ukončení výzvy vynásobí své celkové kilometry částkou, kterou si určil na začátku. Tím získá sumu peněz, kterou svým snažením vyjel pro tuto akci. Registrovat se také mohou celé rodiny a sčítat kilometry dohromady. Přihlásit se a začít sčítat kilometry je možné kdykoliv během průběhu akce. Během obou měsíců se budou pro účastníky také konat soutěže o zajímavé ceny. Organizátoři zároveň prosí všechny účastníky, aby svoji činnost absolvovali včetně dodržování vládních nařízení.

„Věříme, že se nám tento rok podaří vybrat tak vysoká částka, že pomůžeme vícero rodinám. Minulý rok se podařilo takto podpořit jedenáct rodin. Letos doufáme, že tento počet překonáme. Zároveň velmi děkujeme našim ambasadorům, kterými jsou špičkoví bývalí či současní sportovci Lukáš Krpálek, Tomáš Bábek, Pavel Petřikov, Daniel Turek, Martin Hosták, René Vydarený, Peter Frühauf a Pavel Krmaš,“ dodává Ondřej Rybín z pořádajícího týmu Rafkarna.

BASKETBALISTÉ MĚLI PODOBNOU AKCI

Podobnou akci uspořádali v únoru letošního roku hradečtí basketbalisté – Kilometry s Královskými sokoly. Princip byl úplně stejný, avšak účastníci své kilometry nasportovali různými způsoby (např. běh, běžky, veslařský trenažér, kolo apod.).